"Opilý fanoušek, co přijel na fotbal a domáhal se zastřelení, pokus o odnesení dveří od WC a nakonec rvačka mezi dvěma příznivci hostí. A nyní již máte dostatek indicií pro zjištění, že na hokej do Pardubic přijelo… Brno," glosoval včerejší perné chvilky na zimním stadionu mluvčí pardubických městských strážníků Jiří Sejkora. 

Pardubičtí hokejisté dlouho tahali za kratší konec, ale po heroickém závěru dotáhli utkání do nájezdu a zvítězili.
Infarktová výhra číslo 13. Dynamo smazalo v power play dvoubrankové manko!

Ale popořádku. Do Pardubic dorazilo asi 200 fanoušků brněnské Komety, které na stadion doprovodili policisté z Krajské pořádkové jednotky. Na stadionu pak na fanoušky dohlíželi také pardubičtí strážníci.

„Scény na vstupu bývají mírně dramatické. V souladu s návštěvním řádem některé fanoušky vracíme na vzduch. Krom žádostí o zastřelení se opilý muž domáhal i vstupu na fotbal. Takovou dobu z Brna jel a nikdo mu neřekl, že jede na hokej,“ uvedli pardubičtí strážníci s tím, že dotyčný nadýchal 1,7 promile alkoholu. Podívejte se ve videu.

Zdroj: MP Pardubice

Jak píše Týdeník policie, V průběhu druhé třetiny došlo v sektoru hostů k výtržnostem a mimo jiné i pokusu o odnesení dveří od WC. „Jestli jich je v Brně málo, to netušíme. Dva fanoušky hostí za jejich nevhodné chování stihla pokuta za narušení sportovního utkání,“ doplnili strážníci.

Konec utkání byl dramatický už jen na ledě. Sotva však příznivci hostí opustili stadion, došlo k potyčce. „Po zákroku Policie ČR se ukázalo, že se mezi sebou poprali dva fanoušci. Oba z Brna…,“ dodali pardubičtí strážníci.

Včerejší bojůvky na stadionu živě komentovali i fanoušci Pardubic. "Večer jsme po zápase jeli vlakem domů na Brno. Bylo nám vyhrožováno fyzickou likvidací od Brněnských fanoušků. Naštěstí přítomnost policie byla dostatečná ochrana, a tak se nám nic nestalo ale tvl. Prostě Brno," napsal na Twitter Městské policie Pardubice fanoušek s nickem lksvcr.