Předminulou sobotu okolo 23. hodiny se na lince 158 začala množit oznámení, že po dálnici D11 okolo 85. km ve směru na Hradec Králové se pohybuje auto v protisměru.

„Kvůli tmě a hustému dešti oznamovatelé nerozeznali přesný typ auta, barvu ani SPZ. Uvedli pouze, že se jedná o auto světlé barvy. Na místo okamžitě vyjelo hned několik hlídek policie jak z našeho kraje tak i sousedního Středočeského, které projely různé úseky dálnice a Exit 62 ve směru na Hradec Králové i uzavřely,“ uvedla mluvčí královéhradeckých policistů Iva Kormošová. Policisté ale nic podezřelého nenašli. „Ke vzlétnutí byl připraven i vrtulník. Bohužel ani jedna hlídka žádné vozidlo jedoucí v protisměru nebo odstavené na dálnici nepotkala,“ dodala Kormošová. Avšak jedna z hlídek objevila na Exitu 90 v Kuklenách pět poškozených směrových desek s oranžovým světlem. „U třech značení bylo roztříštěno světlo a u dvou vytržen napájecí kabel, čímž byla způsobena škoda za 25 tisíc korun,“ vyčíslila Kormošová.

Policisté se tak vrhli na prohlížení kamerových záznamů z mýtných bran a dálničních kamer, díky čemuž se jim podařilo auto v protisměru najít. Jednalo se o osobní vozidlo značky Dacia Duster, jež řídil 41letý cizinec bydlící v Hradci Králové, a který v protisměru ujel necelých 15 km. „Muž se k oběma přestupkům přiznal. Nevěděl však, jak se do protisměru dostal a svou chybu si uvědomil, až když na něho začala blikat protijedoucí vozidla,“ uvedla mluvčí. Muž tak z dálnice sjel u obce Pravy v pardubickém okrese.

„Policisté protiprávní jednání řidiče předají k dořešení správnímu orgánu, kde mu hrozí pokuta pět až deset tisíc korun a zákaz řízení na šest až dvanáct měsíců,“ dodala policejní mluvčí.