Městští strážníci poté zalarmovali své kolegy ze státní policie, kteří do honičky vyslali pět hlídek. „První se v Přelouči snažili zatarasit cestu policisté z Pohotovostního eskortního oddělení, kteří dokonce na řidiče mířili zbraní,“ komentovala nastalé minuty policejní mluvčí Markéta Janovská. V první chvíli totiž nebylo zřejmé proč řidič ujíždí a zda není ozbrojený. Namířené zbraně však na cizince žádný velký dojem neudělaly, připravený zátaras objel mimo silnici a prchal dále.

Zdroj: Youtube

Prchal, nevěděl proč

Jeho zběsilou jízdu ukončilo až zahrazení cesty nákladním vozidlem v obci Zdechovice. „Tam již na řidiče čekaly další hlídky policistů. Přesto, že na muže mířili zbraní, snažil se s vozidlem popojíždět. Následně pak nechtěl vystoupit z vozidla a kladl odpor,“ dodala policejní mluvčí s tím, že strážci zákona nakonec museli použít i taser.

Jakmile policisté muže zpacifikovali, podrobil se dechové zkoušce a testu na jiné návykové látky. K překvapení všech však obě zkoušky dopadly negativně. Po další lustraci se také přišlo na to, že ani muž či jeho auto nebylo v pátrání. „Ani sám řidič nebyl schopen policistům vysvětlit, proč vlastně hlídkám ujížděl,“ informovala Markéta Janovská. Celou záhadu posléze možná trošku poodhalila kontrola vnitřku automobilu. V něm policisté nalezli dva plastové sáčky, kdy v jednom se nacházela sušina zelené rostliny a v druhém hnědá kostka neznámé látky.

Obě látky policisté zajistili, zaevidovali a provedou jejich expertizu, podle které se bude odvíjet i právní kvalifikace. Neuposlechnutí výzvy a nedodržení rychlosti v obci řeší ve své kompetenci Městská policie Lázně Bohdaneč.