Nečekané probuzení měl 42letý muž, kterého přišli osobně probudit policisté pořádkové jednotky z Pardubického kraje. Operativní skupina krajské pořádkové jednotky rázně vtrhla do bytu v Jíčině, kde se nacházel dlouho hledaný muž. Policisté po něm pátrali z několika důvodů. Vyhýbal se nejen placení výživného, ale také nástupu výkonu trestu a pro jistotu i pobytu na území České republiky.

Zdroj: Policie ČR

„Hledaný 42letý muž neplatil soudem uložené výživné a dlužná částka dosáhla výše 40 000 korun. Za toto měl v březnu loňského roku nastoupit do vězení na jeden rok, což rovněž neučinil. Ve spolupráci s kriminalisty v Jičíně a kriminalisty oboru cíleného pátrání se podařilo vypátrat místo jeho pobytu v jednom z jičínských bytů. Po souhlasu vydaném státním zástupcem jej policisté krajské pořádkové jednotky v úterý ráno zadrželi. Muž se totiž dlouhodobě zdržoval pracovně mimo území České republiky. Byl na něj již dokonce vydán Evropský zatýkací rozkaz," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Muže, který ani nestihl klást odpor, policisté předali do příslušného nápravního zařízení.

Pro podezření ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy, má v současné době pardubické krajské ředitelství více než 30 osob v pátrání. Někteří hledaní jsou pátracích svazcích pro neplnění vyživovací povinnosti už od roku 2012.