Operační důstojník na místo okamžitě vyslal dostupné hlídky. „To by mohl být on,“ odsouhlasili si policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, kteří zanedlouho nalezli ozbrojeného muže v Lidické ulici u jednoho z bytových domů. „Pod hrozbou použití služební zbraně donutili muže, aby svoji zbraň odhodil na zem a následně ho za použití donucovacích prostředků spoutali,“ popsala zákrok policejní mluvčí Markéta Janovská.

Zdroj: Youtube

Muž byl pod vlivem alkoholu, což se projevovalo na jeho chování. Nadýchal 1,68 promile alkoholu a test na drogy u něho prokázal užití amfetaminu/metamfetaminu. „Jednapadesátiletý muž během služebního zákroku kladl odpor, neustále policistům vulgárně nadával a vyhrožoval jim,“ řekla Janovská.

Následně policisté zjistili, že muž celou dobu držel v ruce plynovou pistoli. „Ač se jednalo „pouze“ o plynovou pistoli, policisté k takovým lidem musejí vždy přistupovat tak, jako by se jednalo o zbraň střelnou. Tento muž skončil na protialkoholní záchytné stanici a své jednání nyní bude vysvětlovat polabinským policistům,“ dodala policejní mluvčí.