Na tachometru v centru Pardubic přes sto deset kilometrů, bez řidičáku, zato pod vlivem drog.

Řidič pod vlivem alkoholu a drog se za bílého dne proháněl centrem Pardubic. Policisté si při běžné hlídkové činnosti všimli vozidla, o kterém věděli, že jeho majitel měl mít v minulosti vyslovený zákaz řízení. Rozhodli se proto vozidlo zkontrolovat. Místo toho aby řidič zastavil, opakovaně nereagoval na výzvy policie a rozhodl se ujet.

„Policisté ujíždějící vozidlo pronásledovali rychlostí přesahující 110 km/h," řekla mluvčí policie Andrea Muzikantová. V jeden moment se vozidlo řídilo centrem Pardubic minimálně stodvacetikilometrovou rychlostí. Ve chvíli, kdy tachometr policistů ukazuje 117 km/h, se jeho auto stále vzdaluje.

Podívejte se na vidozáznam honičky:

Zdroj: Youtube

Muž nerespektoval ale žádné dopravní předpisy. Nepřibrzdil ani v křižovatce ulic Kapitána Nálepky a Lexově, kde měl dát přednost zprava.

"Hlídka ho dostihla v ulici Kpt. Nálepky, Tam řidič sám zastavil, vystoupil z vozidla a rozhlédl se kolem sebe. Když viděl přijíždějící kolegy, tak se raději s rukama nad hlavou vzdal,“ sdělila Muzikantová.

Ilustrační foto
Opilý adolescent si lehl před přijíždějící auto. Netušil, že to jsou policisté

Dechová zkouška ukázala policistům hodnotu 1, 11 promile alkoholu. Při druhé zkoušce hodnoty dokonce stoupaly. Pozitivně vyšla i zkouška na drogy, řidič před jízdou užil amfetamin.

„Dále policisté lustrací zjistili, že 25letý řidič není ani držitelem příslušného řidičského oprávnění. Mladík nezapíral, k požití alkoholu i drog se přiznal a po vystřízlivění svého jednání litoval,“ dodala Muzikantová.

S lítostí přišel mladík pozdě. Řidiči nyní hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.