Vše začalo minulou středu, kdy hlídka strážníků v Lázních Bohdaneč při kontrolní činnosti zpozorovala auto s nálepkou charity. Avšak posádka se strážníkům moc nepozdávala, jelikož v ní poznali osoby známé svou náklonností k pervitinu.

Hlídka tak auto zastavila a jednatřicetiletého řidiče vyzvala, aby se podrobil testu na přítomnost návykových látek. "Řidič test po poradě s jakýmsi hobby právníkem na telefonu nejdříve odmítl, následně s provedením testu ale souhlasil. Myslel si, že hlídku převeze, když si ve vozidle vykloktá ústní vodou, test byl ale proveden z potu, a tak než se rozkoukal, vyšel mu pozitivní test na ovlivnění amfetaminem/metamfetaminem," přiblížil vrchní strážník Městské policie Lázně Bohdaneč Petr Mikulenka.

Na místo dorazila také policie České republiky, která řidiče za jeho prohřešky potrestala. Policisté řidiči odebrali papíry a zakázali další jízdu.

Zdroj: Youtube

To muži zřejmě nevadilo, protože usedl znovu za volat. Ale jak se říká, karma je zdarma. O dvě hodiny později totiž prováděli policisté v Semtíně v Pardubicích běžnou kontrolní činnost a chtěli zastavit červené vozidlo. Jenže řidič na výzvu nereagoval a místo toho se rozhodl ujíždět.

„Vůbec mu nevadil hustý provoz v obou směrech, ani nákladní vozidla v protisměru,“ informovala policejní mluvčí Markéta Janovská.

Naše původní zpráva o případu:

Zfetovaný řidič si před policií vykloktal ústní vodu, pak se pokusil ujet.
Zfetovaný řidič si před policií vykloktal ústní vodu, pak se pokusil ujet

Řidič na silnici vedoucí do Lázní Bohdaneč předvedl hned několik nebezpečných manévru, kdy ohrozil sebe i ostatní řidiče v obou směrech. Do lázeňského města pak vjel rychlostí 130 kilometrů v hodině.

„Kousek za kruhovým objezdem v Bohdanči se policistům podařilo najet vedle vozidla tak, že řidiče donutili zastavit a následně ho za použití donucovacích prostředků donutili vystoupit z vozidla a zajistili ho,“ popsala Janovská.