Sedmadvacetiletý muž nejprve vnikl do zdejší klubovny, kde prohledal kancelář. To se mu ještě podařilo před strážníky, které na místo přivolal alarm, ukrýt. Ne však na dlouho. Asi po půl hodině volal na tísňovou linku občan bydlící blízko parku, který oznámil, že se mu po zahradě pohybuje neznámý muž a zkouší, zda jsou otevřená okna domu. Strážníci byli zpět na místě během pár minut a zahlédli utíkajícího muže. Vydali se za ním. Nočního běžce nezastavila ani řeka, skočil do ní a snažil se schovat pod plovoucím molem. Byl to ale marný pokus.

"Strážníkům se neschoval a ti si pro něj došli. Muž se zdráhal a na břeh se mu nechtělo. Tak jej strážníci z vody vytáhli a nasadili pouta,“ informovala mluvčí městské policie Lucie Klementová a dodala, že muž se posléze přiznal, že vniknutí do klubovny v parku je jeho práce a taktéž se doznal ke krádeži teploměru na zahradě oznamovatele.

„Ve světle těchto událostí byla na místo přivolána hlídka státní policie, která si nočního plavce i případ převzala,“ dodala Lucie Klementová.