Cimbál soudu řekl, že se chce na obnovu procesu lépe připravit a podat ji znovu.

Cimbál chtěl v obnoveném řízení nový psychologický posudek, nové výslechy několika svědků a také výslech na detektoru lži. Následně však požádal o odložení termínu projednání na neurčito s tím, že se chce lépe připravit. Soud však včerejší veřejné projednání přesto nařídil.

„Nejsem na to připravený, nemám to všechno sepsané, a proto beru zpět žádost o obnovu řízení,“ uvedl během projednání Cimbál. Ten v návrhu na obnovu procesu a dalších dopisech, které adresoval soudu, nadále tvrdí, že čin nespáchal. „Jsem obětí justičního omylu,“ uvedl Cimbál.

Hradecký krajský soud uložil Cimbálovi původně doživotí, Vrchní soud v Praze pak trest zmírnil. Následné dovolání odmítl Nejvyšší soud, Cimbál neuspěl ani s ústavní stížností. Ústavní soud v září 2010 jeho trest definitivně potvrdil.

Cimbála usvědčila nejen svědecká výpověď jeho kamaráda, mezi důkazní materiály patřily i policejní odposlechy, ve kterých kamarádovi říkal velmi přesné detaily. Podle soudních znalců má Cimbál IQ 132 a je egocentrický extrovertní cholerik.

Podřízl ji jen proto, aby ho neprozradila

Keteň – Tragédie se stala 2. července 2005 odpoledne na vedlejší silnici poblíž Jičína. Cimbál stopařce zastavil, poté ji v autě zkoušel osahávat. Stopařka se však bránila. Začal ji tedy bít a pořezal ji na stehně a na břiše. U silnice ve směru na Keteň ji vytáhl z vozu a v příkopu jí bodnořezným nástrojem způsobil 33 centimetrů dlouhou řeznou ránu na krku.

Žena vykrvácela. Zranění bylo tak vážné, že by její smrt neodvrátila ani okamžitá pomoc lékaře. Podle soudů Cimbál dívku zavraždil z obavy, že by ho mohla udat.

Po pachateli vraždy východočeští policisté pátrali několik let, podezřelého zatkli až v roce 2008. Policii na stopu navedl Cimbálův známý, který nahlásil, že se mu obžalovaný svěřil s tím, že dívku zavraždil.

„Několikrát mi vyprávěl, že by nebylo špatné zabít stopařku a použít ji na náhradní díly,“ uvedl před soudem. Cimbál ho na oplátku označil za mstivého, vztahy se mezi nimi měly vyostřit poté, co svědek sexuálně obtěžoval Cimbálovu těhotnou přítelkyni.

Cimbál u soudu také tvrdil, že o vraždě stopařky slyšel jen v televizním pořadu Na stopě. „Jde o film, kde jsem hrál a kde jsem si scénář vymýšlel sám. Ale režíroval ho někdo jiný,“ řekl už dříve ke svému obvinění s tím, že v minulosti skládal přijímací zkoušku na DAMU a že šlo jen o hru.

(red, čtk)