Obviněný se nechtěl přiznat. Policisté vyslýchali podezřelého Oldřicha Ch. několik hodin. Nakonec se ale jedenapadesátiletý muž ze Svitav přiznal až Královi mezi čtyřma očima.

„Oldřich žil s dotyčnou Ivetou Š. a společně domek opravovali. Stále ovšem řešil problémy se synem partnerky, který mu odmítal pomáhat. Nakonec od své přítelkyně kvůli sporům odešel,“ popisuje začátek příběhu, který skončil tragicky, kriminalista Jaroslav Král.

Iveta Š. nezůstala sama a začala se scházet s mužem z Litomyšle. Oldřich Ch. se však o tom dozvěděl. Začal na svoji bývalou partnerku žárlit a hlídat ji. „Tu osudnou neděli jel za Ivetou už odpoledne, ale ještě nebyla doma. Vrátil se do hospody v Květné, kde do noci popíjel. Když ho hospodský vyhodil, sedl opilý do auta a jel zpátky do Čisté.

Vlezl do domu oknem. Nůž si přivezl s sebou. Pamatuje si pouze první ránu, pak zpanikařil. Když vystřízlivěl, svěřil se mi, že činu hodně lituje,“ uvedl Jaroslav Král. Když Oldřich Ch. odcházel z domku u řeky, netušil, že Ivetu Š. zabil. Pes, který ho znal, ho ani nechtěl pustit z domu ven. Jako by cítil, co se odehrálo za tragédii.

„Oldřich Ch. se mě při výslechu ptal, jak vypadá a jestli žije. V žárlivosti jí chtěl zřejmě znetvořit, proto se zaměřil na obličej a poprsí,“ dodává šéf svitavské kriminálky.

Kriminalisté pátrali po vrahovi několik hodin. Nakonec ho v úterý odpoledne našli v restauraci U Špačků v Poličce. Oblečení stihl vyprat, ale byl ještě opilý. Za vraždu bývalé partnerky mu hrozí až patnáctileté vězení.