Za pokus o vraždu krejčové kvůli penězům v pardubické ulici Ke Kamenci si Tomáš Labuť odpyká 15 let . Trest mu potvrdil pražský vrchní soud.
Muž si provozovnu předem vytipoval, přišel maskovaný a přítomnou ženu bez varování napadl nožem.

Loupežné přepadní a pokus vraždy v Pardubicích. O případu jste u nás četli jako první

Hájil se tím, že nechtěl zabíjet, ale získat peníze na nákup počítače. Krejčová se ubránila a navzdory vážnému zranění dokázala vyběhnout na ulici, kde jí pomohl kolemjdoucí.

Sedmadvacetiletý Labuť zaútočil loni 18. května odpoledne. Do krejčovství vešel s šátkem přes obličej a kapucí přes hlavu. Pětapadesátiletou zaměstnankyni bodl do krku a ramene. Žena se s ním přetahovala o nůž, a když upadla, mladík ji mlátil a kopal. Přesto se jí podařilo utéct.

Život jí zachránila rychlá operace, krejčová měla přerušenou vnitřní krční žílu. Pachatele do několika minut zadržela policejní hlídka.

Zadržení vraha do deseti minut. Příběh dvou policistů čtěte ZDE

PRÝ SE JEN BRÁNIL

Advokátka obžalovaného Dobromila Marková při líčení tvrdila, že Labuť vůbec nechtěl nůž použít, měl ho prý jen na zastrašení a nepamatuje si, že by ženu bodl. Krejčová se prý zřejmě poranila nešťastnou náhodou, když spadla k zemi.

„Nečekal jsem, že se na mě s takovou zuřivostí vrhne, já jsem se prakticky pouze bránil," přečetla z mužova připraveného prohlášení.
Předseda odvolacího senátu Martin Zelenka však tyto argumenty označil za absurdní.

PARAZITICKÝ ŽIVOT

Právnička kritizovala také psychologický posudek, podle nějž mladík žije parazitickým způsobem života ve společné domácnosti s matkou a babičkou. Její klient, který má základní vzdělání, prý doma pomáhal a nepracuje proto, že ho kolegové šikanovali.
Vrchní soud vyhověl mužovu odvolání jen v tom směru, že snížil částku, kterou musí Labuť krejčové nahradit za způsobenou nemajetkovou újmu.

Místo původních tří milionů korun stanovil částku na jeden milion, dalších zhruba 200 tisíc má žena dostat za újmu na zdraví. Se zbytkem nároku ji soud odkázal na občanskoprávní řízení.