Výpověď, kterou obdržel od pardubického magistrátu Jaroslav Kout, bývalý vedoucí právního odboru, je neplatná. Tak zněl rozsudek včerejšího jednání pobočky krajského soudu v Pardubicích.

Výpověď je neplatná, protože magistrátem nebyla splněna nabídková povinnost. Jaroslav Kout se totiž po obdržení výpovědi ucházel o místo vedoucího sociálních dávek, ale kvůli nemoci se nemohl dostavit k výběrovému řízení a byl vyřazen. Zároveň nedoložil výpis z rejstříku trestů. „Jaroslav Kout pracoval na magistrátu dlouho, takže musela být známa jeho trestní bezúhonnost,“ řekl včera soudce Lukáš Pácha. „Protože Jaroslavu Koutovi nebylo nabídnuto další volné pracovní místo, což bylo v tomto případě místo referenta přestupků, nebyla tak splněna nabídková povinnost,“ dodal Lukáš Pácha. Projednávání případu se tak vrací k okresnímu soudu.

Jaroslav Kout, který pracoval pro magistrát přes 13 let, byl zbaven funkce vedoucího právního odboru v září 2004. Měl tehdy opakovaně porušovat a neplnit své pracovní povinnosti. Odvolat vedoucího právního odboru lze ale pouze při porušení zákonem stanovených povinností, což ovšem v tomto případě nebylo prokázáno. Kout se s magistrátem soudí od roku 2005.

(Dalibor Musil)