Dopadnout zloděje, který rozbil okno osobního vozu, se podařilo v Pardubicích. Vše díky všímavé ženě, která si při jízdě autem Sezemickou ulicí si totiž všimla muže, který se podezřele pohyboval v blízkosti zaparkovaného vozidla.

"Když krátce na to uslyšela ránu, nedalo jí to a na místo se vrátila. Tak zahlédla, jak muž cosi bere z auta a utíká pryč. Žena proto okamžitě zavolala na městskou policii," sdělila mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová.

Smůla pro zloděje byla, že hlídka obvodního oddělení Dubina byla v té chvíli nablízku a tak hned vyrazila vstříc pachateli. Do minuty měli strážníci štěstí.

"Muže odpovídajícího popisu strážníci zahlédli a zastavili v Husově ulici. Jelikož měl u sebe, jak kabelku s doklady poškozené osoby, tak i kladívko na rozbíjení skel, neměl snahu jakkoliv zapírat a k činu se přiznal," dodala Lucie Klementová.

Pachatele předali strážníci hlídce státní policie. "Kromě zajištění místa činu proti vstupu nepovolaných osob, naši strážníci také uklidňovali poškozenou ženu, jejíž vozidlo bylo právě vykradeno. Čtyřicetiletá žena byla ve vysokém stupni těhotenství a byla z celé události silně rozrušená a plakala. Strážníci ženu uklidnili a pomohli se všemi nezbytnými úkony včetně zjištění výše škody u autorizovaného prodejce, jelikož podezřelý muž rozbil okénko u spolujezdce. Městská policie tímto děkuje oznamovatelce, za její všímavost i pohotovou reakci," dodala Lucie Klementová.