Přes den, během normální pracovní doby, přišel na poštu muž. Za přepážkou vzal peníze a zase utekl. Škoda? Několik desítek tisíc korun! Policie? Bezradná!

Stejný scénář

Tak přesně tenhle scénář měla čtvrteční krádež na poště na pardubickém sídlišti Dukla. Řeklo by se náhoda či drzost. Kdyby se ovšem téměř totožný scénář neodehrál jen o tři dny dříve v jedné přeloučské bance.

I tam totiž za běžného provozu přišel muž, náhle přeskočil přepážku a v tu chvíli stál před vylekanou pracovnicí. „Muž, který byl maskován pouze kapucí, vůbec nic neřekl, využil momentu překvapení a ze skříňky si vzal svazky bankovek,“ potvrdil našemu Deníku jeden z pardubických policistů. Podle něj se jednalo o necelých osmdesát tisíc korun. I s lupem potom zmizel na přistaveném jízdním kole.

Prakticky totožný případ se pak odehrál ve čtvrtek na poště v Pardubicích. Žádná zbraň, žádné násilí, jen „pouhá“ krádež. To vše za běžného provozu. Navíc kolem patnácté hodiny, kdy je předpoklad, že tyto ústavy a město obecně budou plné lidí. Možnost, že by byl zloděj chycen na místě, je tedy dost pravděpodobný. Je to profík nebo blázen, ptají se i policisté. „Zatím nevíme, jestli se jedná o jednoho a toho samého pachatele, který v pondělí přibližně stejným způsobem vykradl banku v Přelouči. Je to jedna z vyšetřovacích verzí. Možná dost pravděpodobná,“ potvrdil našemu Deníku jeden z pardubických policistů.

Ti se však zatím brání tomu srovnávat obě krádeže s loupeží, ke které došlo nedávno ve chvaletické spořitelně.
„To jsou spíš spekulace. Ve Chvaleticích pachatel loupil se zbraní, tady ne. To bych tedy zatím nesrovnával,“ dodal policista.