Jako řidič osobního automobilu škoda Octavia, si totiž nepřivezl žádný suvenýr, ale vykradený vůz! Na to, že byl okraden, ale přišel až po svém návratu do Pardubic.

Vozidlo mu prý někdo vykradl pravděpodobně v okamžiku, kdy krátce auto opustil. „Po šestnácté hodině zaparkoval svůj vůz na parkovišti jednoho z obchodních domů v Bratislavě. Jen patnáct minut jeho nepřítomnosti umožnilo neznámému pachateli napáchat škodu za více jak šedesát tisíc korun. Z uzamčeného kufru vozidla mu během této chvíle zmizely všechny cenné věci. Zloděj odcizil skoro vše, co mu přišlo pod ruku. Od notebooku přes sportovní značkové oblečení až po lezecké potřeby,“ řekla mluvčí pardubické policie Markéta Mikešová.

Snad proto, že na první pohled nebylo na vozidle patrné žádné poškození, nasedl muž po svém příchodu do automobilu a vydal se na zpáteční cestu. Že byl okraden, zjistil až ve chvíli, kdy otevřel zavazadlový prostor.

„Jeho oznámení o krádeži tak přijali policisté až ve ve večerních hodinách. Následně provedli ohledání automobilu a celý případ zaevidovali jako podezření z trestného činu krádeže. Vzhledem k tomu, že ke spáchání skutku došlo údajně v zahraničí, bude celý spisový materiál postoupen na místně příslušné oddělení – tedy do Bratislavy,“ dodala policejní mluvčí.