„K případu vraždy dítěte v Pardubicích můžeme sdělit, že kriminalisté obvinili 40letého otce z trestného činu vraždy,“ informovala tisková mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

Příčinou úmrtí malého chlapce bylo bodné zranění. Obviněný se k činu doznal, policie bude dále vyšetřovat, co bylo motivem k jeho činu.

Květiny a svíčky před domem zavražděného dítěte.Pardubický soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Do jednací síně čtyřicetiletého muže přivedla pětice ozbrojených policistů. Před zahájením vazebního zasedání muž velmi klidně seděl s rukama založenýma v klíně.

„Nebyla jiná cesta, než udělat tohle,” prohlásil obviněný muž bez náznaku lítosti. Rodině vzkázal, ať vydrží, že to později vysvětlí. „Nikdy jsem nebyl tak klidný jako teď,“ dodal.

Soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby, aby nemohl mařit vyšetřování a pokračovat v páchání trestné činnosti. „V rámci vazebního zasedání obviněný nevypovídal. Pouze pasivně seděl a vyčkal na rozhodnutí. Ke skutku se podrobně vyjádřil v přípravném řízení u policie, tam se doznal,“ prohlásil předseda senátu Karel Gobernac z Okresního soudu Pardubice.

Při odchodu z budovy obviněný odmítl cokoli komentovat.

„Vzhledem k věku oběti nebudeme k případu poskytovat žádné další informace,“ uzavřela Janovská.