Pěti z nich zaplatili vloni v pardubických trafikách a obchodech drobné útraty a o vrácené peníze se pak rozdělili. O udání dalších falešných tisícikorun se pokusili bezúspěšně.

Jeden z nezletilých pachatelů, který byl v minulosti již soudně trestán, obdržel od krajského soudu souhrnný trest odnětí svobody na 1,5 roku s podmínečným odkladem na dva roky. „Jde o poslední varování soudu,“ uvedla předsedkyně senátu Anna Bímová.

Další dva mladíci vyvázli s dvanácti a čtnáctiměsíčním trestem se zkušebním ročním odkladem. Soud vyměřil nezletilým mírné tresty i proto, že se k trestnému činu doznali a svého jednání litovali. Rozsudek krajského soudu není pravomocný. Zatímco odsouzení se vzdali práva na odvolání, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na odvolání.

Spolu s trojicí mladíků měl na lavici obžalovaných usednout také dvacetiletý Zdeněk Balada. „Předvolání převzal, avšak k soudu záměrně nepřišel. Nikdo o něm nic neví. Jeden ze spoluobviněných uváděl, že měl jet do Teplic, eventuálně někam do Německa,“ řekla nám státní zástupkyně Hana Flídrová. Krajský soud vyloučil Baladu k samostanému projednání.