Minulou neděli kolem sedmnácté hodiny odpoledne došlo k poškození telefonní budky v obci Valy na Přeloučsku.

„Telefon pachatel vyřadil z provozu tak, že poškodil displej i sluchátko, čímž znemožnil volání i všech tísňových linek. Naštěstí šel okolo policista. Ten v tu chvíli zrovna nebyl ve službě, který podezřelého na místě zdržel do příjezdu hlídky,“ uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Policejní hlídka pána poučila o jeho právech a povinnostech a rozhodla o eskortě do policejní cely, odkud si jej vyzvedli kriminalisté. Ti ho po nezbytném výslechu a dalších procesních úkonech obvinili z výše uvedených trestných činů.

„Za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení může v případě prokázání viny strávit až šest let ve vězení. Škoda na poškozené telefonní budce byla vyčíslena na necelých šest tisíc korun,“ potvrdila policejní mluvčí.

S mladíkem byla na místě jeho kamarádka, která se mu snažila v jeho jednání zabránit. Při zjišťování, čeho se měl mladík dopustit, kriminalisté neskončili pouze u telefonní budky. Měl kopat téměř do všeho, co při cestě potkal. Byly to lampy veřejného osvětlení, ale i vánoční ozdoby, skleněná výplň obchodu a jiné věci. Při snaze poškodit výlohu byl spatřen několika lidmi. Na jejich varování ale nedbal, a tak nakonec skončil v policejní cele a s obviněním v kapse.