"Nejen, že v pátek neposkytla pomoc, ale ani nevyšetřila muže bezmocně ležícího na chodníku u Azylového domu pro muže v Milheimově ulici,“ řekl předseda sdružení Jan Vojvodík. „Současně podám trestní oznámení i na lékaře, který vydal zaměstnancům nemocnice pokyn k přepravě tohoto muže na otevřené ložné ploše nákladního vozidla,“ konstatoval Jan Vojvodík, který chce rovněž zaslat stížnost úřadu ombudsmana.

„Nejsem žádný zanícený bojovník za lidská práva. Považuji se spíše za pohodlného člověka. Dokážu pochopit nechuť posádky sanitky záchranné služby k převozu zapáchající lidské trosky, která má oděv přirostlý k tělu a z chodidel jí vylézají červi. Nehodlám se ale smířit s pokusem lékaře vnutit člověka v tomto stavu do péče azylového domu, který nedisponuje zdravotnickým personálem, s pokusem vyvézt ho za bránu nemocnice jako odpad na ložné ploše nákladního vozidla a za doprovodu technického personálu,“ poznamenal ředitel sdružení SKP–Centrum.

„Můj sedmiletý syn si zvykl na existenci bezdomovců, které potkává v okolí nádraží. Jaké otázky by mi asi položil, kdyby byl svědkem toho, jak muži v červených záchranářských stejnokrojích se žlutým pruhem nezúčastněně debatují nad mužem zhrouceným na chodníku, s ponožkami přirostlými k nohám, obklopeném červy, kteří se personálu azylového domu snaží vysvětlit, že je zdravý?,“ dodal.