K tomu však potřebují jednu „drobnost". Finanční příspěvek právě od vás. Ocitnete-li se v takové situaci, pak vězte, že ta nejdůležitější rada zní: nedat ani korunu!

PODVODNÍCI SE VRACEJÍ
Jde o skupinu podvodníků, která s takovým formulářem obráží Českou republiku dokola už několik let. Nyní jim opět „začala sezona".
Zneužíváním dobroty a solidárnosti se přiživuje spousta podvodníků. Tato parta má podle postřehů čtenářů kořeny zřejmě v Rumunsku.
Na věc jdou skutečně chytře. Snaží se předstírat, že neslyší a jsou němí. Takže jediné, co má jejich oběť před očima, jsou desky s formulářem, možnost dotazem například ověřit potřebné povolení či jakýkoliv certifikát neexistuje.

Naštěstí ale tento fousatý podvod lidé už znají a podle toho reagují. V Pardubicích na linku městské policie jejich počínání oznámilo hned několik lidí. „Například první volající uvedl, že se takové osoby nacházejí v obchodním centru Grand na třídě Míru. Hlídka strážníků, která dorazila oznámení prověřit, už nikoho podezřelého na místě nenašla. Jenže vzápětí další telefonát uvedl, že ty samé osoby se tentokrát pohybují v paláci Atrium Pardubice. Tam už je naši strážníci sice nezastihli, ale zadařilo se jim venku," uvedla mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová.

Hlídka totiž popsanou dvojici žen dohonila v ulici K Polabinám. „Oběma ženám strážníci na místě uložili za jejich protiprávní jednání blokovou pokutu, kterou dotyčné zaplatily na místě," doplnila Lucie Klementová.

Jenže to ještě nebylo vše. „Naši strážníci neponechali stranou ani řidiče, který pro obě ženy přijel osobním vozidlem. Jelikož se před zraky strážníků při tomto manévru dopustil dopravního přestupku, hlídka i jemu uložila blokovou pokutu ve výši jeden tisíc korun. Celou trojici na závěr z místa vykázala," sdělila dále Lucie Klementová.

MÍŘÍ DO OBCHOĎÁKŮ
Dle ohlasů na sociálních sítích ale toto byl jen jeden z případů, ke kterým došlo a který se také podařilo vyřešit potrestáním podvodníků.
Ti, zdá se, do Pardubic přijíždějí „na otočku" automobilem a spoléhají na krátkou akci a rychlý přesun, aby snížili riziko dopadení. Podle komentářů na facebookovém profilu Deníku je na ně možné narazit zejména v okolí obchodních domů, ale odváží se též na třídu Míru.
„V tomto případě máme doporučení – nebojte se zavolat hlídku městské policie. Opakovaným pokutováním jim totiž tento podvodný byznys lze velmi snadno znepříjemnit," doporučuje Lucie Klementová.