Po příjezdu policie, holčička celou situaci policistům vysvětlila. „Holčička kolegům řekla, že byla doma s tatínkem, šla spát a když se vzbudila, myslela si, že je táta pryč. Proto se ho rozhodla jít hledat,“ uvedla mluvčí Policie ČR Markéta Janovská.

Naštěstí byla malá tulačka chytrá a pamatovala si, kde bydlí. Na uvedeném místě, ale nikdo neotvíral. Protože se nebylo do domu možné dostat, policisté malou princeznu naložili do služebního auta, objeli s ní pár přilehlých ulic, odhodlaní, že jí tatínka najdou.

Radnice má již k dispozici přepracovanou verzi dokumentace EIA, jejímž cílem bylo posoudit možné vlivy modernizace spalovny v Rybitví na životní prostředí.
Pardubice bojují proti spalovně. Obávají se znečištění ovzduší a dovozu odpadu

„Mezitím operační důstojník nasměroval policisty opět k domu, ve kterém měla holčička bydlet. Nacházel se tam muž, který se o malé ztracené holčičce dozvěděl, a který znal ji i její rodiče. Díky němu se nám podařilo sehnat kontakty na oba rodiče, kteří spolu nežijí,“ popsala průběh případu Janovská.

Než se celý případ vyjasnil a na služebnu stihli dorazit rodiče, malá tulačka shlédla s pardubickými policisty pár pohádek a vypila si čaj.

„Věříme, že malá princezna brzo na svůj novoroční noční výlet zapomene a bude mít radost jen z ozdoby z policejního vánočního stromečku, kterou dostala,“ uzavřela Janovská.