Okresní soud poslal v těchto dnech na dva a půl roku do vězení 28letého Miroslava S. Toho obžaloba viní z toho, že jako řidič osobního automobilu způsobil vážnou dopravní nehodu, při které byla těžce zraněna jeho spolujezdkyně. Mladík byl navíc pod vlivem drog!

„V srpnu loňského roku jel Miroslav S. společně se svojí přítelkyní a kamarádem z Prahy na Hip Hop kemp do Hradce Králové. Před cestou či během ní si všichni tři aplikovali pervitin. Řidič jel potom dost velkou rychlostí, u Libišan nezvládl řízení a havaroval,“ popsal nám tehdejší událost jeden z pardubických policistů.

Nejhůře dopadla 21letá dívka, která musela být ve velmi vážném stavu převezena do nemocnice. Nejprve dopravní a následně i kriminální policie odhalila v celém případu další šokující skutečnosti. „V havarovaném vozidle byl nalezen kokain a jedenadvacet falešných tisícovek,“ potvrdil nám policista.

Hned za několik trestných činů se tedy Miroslav S. postavil před pardubický okresní soud. „Obžalovaný byl uznán vinným pro trestné činy nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů, dále pak za ublížení na zdraví a za krádež. V souhrnném trestu jsem mu udělil dva a půl roku nepodmíněně a pět let zákaz řízení. Pochopitelně mu propadlo i těch devět gramů kokainu,“ potvrdil našemu Deníku pardubický soudce Karel Gobernac. Obžalovaný byl již v minulosti stíhán za krádež, za kterou byl v podmínce.

„Na okolnosti nehody si prý nepamatuje. Vůbec také nechápe, jak se mu drogy mohly do auta dostat,“ popsal nám mladíkovu reakci u soudu Karel Gobernac.