„Dobrý den, uváznul jsem tady s autem, nemáte nějaký benzín, nebo alespoň peníze? Vrátím je poštou.“ Tak s touto větou se na vás může obrátit podvodník, kterého zná už snad každý policista ve městě. Podařilo se nám jej vyfotit a nafilmovat přímo při činu.

Ve středu řádil tento „fantom“ opět na jednom ze svých oblíbených míst – parkovišti naproti bývalé restauraci Soudek, kam si pro něj ale vzápětí přijela policejní hlídka. Loudění peněz nebo benzínu muž před policisty tváří v tvář svědkům i naší kameře samozřejmě zapřel. Policisté ale známou firmu z místa vykázali.

Historek, pod kterými se snaží vylákat z důvěřivých lidí peníze, má v zásobě dost:
„Na parkovišti na Karlovině mě oslovil slušně vypadající muž. Řekl, že je lékař z Tábora a že potřebuje tisíc korun na benzín, na cestu zpátky domů. Že mi je vrátí poštou i s úrokem,“ řekl muž, kterého podvodník oslovil už před rokem v Pardubicích. „Chtěl jsem se ho zbavit, tak jsem mu řekl, že mám jen stravenky a on odpověděl, že je bere. V tu chvíli mi bylo jasné, že je to podvodník, protože za stravenky si tedy benzin rozhodně nekoupí,“ dodal. „Vypadal ale vcelku důvěryhodně, věřím, že některé lidi mohl napálit,“ dodal muž.

Další fintou, kterou může zkoušet, je úpěnlivá prosba o peníze na benzín do auta, protože veze nemocné matce léky.

„Hlavně z důchodců už takhle vytáhl několik tisíc,“ uvedl jeden z policistů, kteří na místo přijeli.
Podle našich informací byl muž již za podobné kousky jednou ve vězení a i v současné době je v podmínce.

„Jedná se o jistého pana Milana Lupoměstského ze Zaječic, se kterým jsme již několikrát měli co dočinění. Loudí benzín, ačkoliv nemá ani auto a pak hovor stočí na peníze,“ uvedl jeden z pardubických policistů.

„Celý život nepracoval. Co ho znám, živí se jen takhle. Buď hraje ve městě na automatech nebo v bývalé Letce mastí karty. Ve chvíli, kdy mu dojdou peníze, vydává se do ulic žebrat a vymýšlí si k tomu nejrůznější historky. Lidé mu důvěřují, protože umí dobře vystupovat a působí slušným dojmem. Peníze, které vymámí, ale vzápětí opět prohraje v hazardu. Soud ho už dokonce zbavil možnosti nakládat s majetkem,“ svěřil se nám muž, který dotyčného již delší dobu velmi dobře zná.

„Policie opět varuje občany před podobnými podvodníky, kteří se skutečně nestydí použít jakoukoliv záminku k získání peněz. Nesvěřujte jakoukoliv finanční částku neznámým osobám, byť by jejich historka zněla sebevěrohodněji. Měsíčně totiž řešíme několik takovýchto případů podvodného jednání,“ uvedla tisková mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.