Poškozená žena na internetu nabízela k prodeji koženou bundu, na inzerát jí odpověděla jiná žena s tím, že má zájem. Obě se domluvily na poslání balíčku přes známou zásilkovou službu. „Následně poškozené přišel e-mail, který vypadal, že je od zásilkové společnosti. Bylo potřeba kliknout na přiložený odkaz a vyplnit tam číslo platební karty, její platnost a CVC kód,“ přiblížila způsob podvodu mluvčí policie Dita Holečková.

Žena uvěřila a všechny údaje zadala, následně jí z účtu někdo vyčerpal 240 tisíc korun. Jediným štěstím bylo, že si toho žena všimla včas a obrátila se na policisty.

Ženský fotbalový tým ATEKS Kyjev, který po ruské invazi na Ukrajinu odjel do České republiky, trénuje Alla Hres. Z ní se přes několik nocí stala osmnáctinásobná matka hráček, které vede.
Hitler byl proti Putinovi béčko, říká ukrajinská trenérka po útěku do Pardubic

„Kolega z obvodního oddělení ihned využil zákonných možností k zajištění finanční hotovosti. Díky tomu a díky včasnému oznámení poškozené se podařilo polovinu peněz zajistit,“ dodala Holečková.

Jen ve zcela výjimečných případech se podaří nějaké peníze zachránit. „Opětovně upozorňujeme občany, aby byli velmi obezřetní při online platbách a nereagovali na žádné odkazy a linky od neznámých osob, nevyplňovali žádné osobní údaje ani údaje o platebních kartách nebo přístupová hesla do internetového bankovnictví,“ apelovala mluvčí policie Pardubického kraje Dita Holečková.