Tragédií, která se odehrála v noci na pátek na ubytovně v Ohrazenicích, se nyní zabývají pardubičtí kriminalisté.

Podle našich informací došlo na jednom pokoji k hádce mezi druhem a družkou. Ta se pak vyhrotila do obřích rozměrů a skončila málem tragédií. „Devětačtyřicetiletá žena bodla v opilosti svého o dva roky staršího druha nožem do břicha. Ten musel být poté s těžkým vnitřním zraněním převezen do nemocnice. Nyní leží v kritickém stavu na jednotce intenzivní péče,“ potvrdil našemu Deníku dobře informovaný policejní zdroj.

Opilá žena byla převezena na záchytku. „Teprve po vystřízlivění s ní bude možné sepsat protokol. Proto zatím ani přesně nevíme, jak k celé události došlo,“ řekl Pardubickému deníku jeden z policistů. Podle něj bylo na místě zajištěno hned několik nožů, a tak prý ani zatím není jasné, kterým z nich byl tento trestný čin spáchán.

„Teprve přesná lékařská zpráva a výpověď ženy nám umožní případ s jistotou kvalifikovat. S největší pravděpodobností se ale bude jednat o trestné činy pokusu o vraždu či ublížení na zdraví,“ dodal policista.

Bude–li žena skutečně z některých z těchto činů obžalována, hrozí jí u soudu mnohaleté vězení. „Záležet bude také na tom, proč to vlastně žena spáchala, od toho se bude odvíjet i následný trest.