Není sice známo, čím byl 37letý muž sjetý, ale evidentně to byl slušný materiál v množství větším, než malém. Zfetovaného a zakrváceného muže na ulici v Pardubicích museli odchytit strážníci. Jenže tomu předcházel demoliční mejdan a pád ze střechy.

Celé se to odehrálo před třetí hodinou ráno. Na střeše ubytovacího zařízení se totiž objevil muž, který křičel jako na lesy. Rozumět mu nebylo a navíc záhy z šikmé střechy spadl na dlažbu čtyři metry pod ním. Pád přežil, zakrváceného jej už pak dole odchytila hlídka městské policie.

"Jakákoliv komunikace se sedmatřicetiletým mužem slovenské národnosti byla složitá a strážníci se nedověděli prakticky nic. Muž zmateně gestikuloval, neměl pojem o čase ani o místě, kde se nachází, mluvil tak rychle, že mu nikdo z přítomných nebyl schopen porozumět, podařilo se zjistit, že muž je v penzionu ubytovaný," uvedla mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Spoušť, kterou po sobě muž v hotelovém pokoji zanechal, ale byla pořádná. Rozlámané židle, poničený sprchový kout včetně rozbitého skla, a mezi poházenými věcmi i stopy od krve.

"S ohledem na dění a celkový stav zadrženého byla na místo přivolána záchranka a zároveň byly provedeny zkoušky na alkohol a omamné látky. První dechová zkouška byla negativní, ovšem ověření na přítomnost omamné látky v těle bylo s pozitivním výsledkem. Muž byl za asistence strážníků převezen do nemocnice, odkud později zamířil na záchytku, do doby než odezní akutní intoxikace. I v tomto zdravotnickém zařízení byly s tímto agresivním mužem opakované problémy a strážníci museli provést asistenci i při podávání léků," dodala Lucie Klementová.

Vzhledem ke způsobeným škodám na zařízení a majetku si případ přebrala státní policie.