Nepoučitelného zloděje a narkomana, který navíc krade ve velkém opět měli v péči pardubičtí strážníci. Podezřelý 35letý muž je totiž jejich "stálým zákazníkem".

Naposledy v úterý, kdy jej poznali na kamerových záznamech z obchodu. Odtamtud zcizil bundu v hodnotě tři a půl tisíce korun.

"S oblečením zmizel v davu a prodavačka jej nedokázala zadržet. Když strážníci dorazili na místo a podívali se na kamerové záznamy z prodejny, měli jasno. Pro ně to nebyl nikdo neznámý. Na monitoru poznali muže bez domova, kterého poměrně často řeší za úmyslné přestoupení zákonných pravidel," uvedla mluvčí pardubických strážníků Lenka Uskobová.

Krádež si převzala Policie České republiky a o den později jí strážníci dodali i pachatele. Všimla si jej výjezdová hlídka, která den předtím řešila právě jeho krádež. Procházel se po Pardubicích, jako by se nic nedělo. 

"Strážníci podezřelého vyzvali k prokázání totožnosti. Muž během tohoto úkonu připomínal doslova pohádkového oslíka, protože z jeho zavazadla začalo postupně vypadávat následující zboží: aku vrtačka, elektrická vrtačka a celkem sedmapadesát čokolád. Muž přiznal, že všechno zboží odnesl bez placení z marketu v Přelouči," uvedla Uskobová.

Navíc mezi vším kradeným zbožím leželo také jedenáct nepoužitých injekčních stříkaček a jedna už připravená k použití. Kradené zboží totiž pachatel mění za prostředky k získání návykových látek. "Na místo byla hlídkou přivolána policie, která si muže a vše ostatní převzala k dalšímu řešení. O krádeži strážníci informovali odpovědné pracovníky marketu v Přelouči," uzavřela Lenka Uskobová.