Krádež šestnácti míčů nemusí znamenat krádež se škodou za miliony, ale jen pár tisíc. Pokud jde o míče určené na basketbal. Šetnáct jich postrádají na Studánce od noci z 1. na 2. ledna a krom hráčů je hledá i policie.

"Balóny byly uzamčeny ve skříni, kterou pachatel násilím otevřel. Kam se poděly, nebo zda jde o schválnost a míče se najdou někde takzvaně za rohem, nebo zda jde skutečně o krádež a pachatel bude míče nabízet k prodeji za účelem vlastního obohacení, to nyní kolegové z obvodního oddělení Pardubice 3 zjišťují," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Odnést 16 basketbalových míčů však nejde naráz a v kapse. Buď byl pachatelů celý tým, nebo někdo šel s pořádným nepřehlédnutelným pytlem, jehož hodnotu sportovní klub vyčísluje na šestnáct tisíc korun.

"Pokud jste někdo v uvedené době na sídlišti Studánka zahlédl kohokoliv podezřelého, kontaktujte kolegy na čísle 974 566 721. Stejně tak policisté uvítají oznámení, které by vedlo ke ztotožnění osoby, jenž na sociálních sítích, nebo prostřednictvím svých přátel bude takové míče ve velkém počtu prodávat," vyzývá mluvčí pardubické policie Eva Maturová.