Policisté vyřešili krádež kola jen proto, aby zjistili, že mohou pokračovat. Kolo totiž bylo ukradeno dvakrát. Poprvé se tak stalo v Čeperce u Opatovic. Tam si před místním obchodem kolo zaparkovala žena, která po jeho zmizení oznámila krádež. Policistům se podařilo získat popis podezřelého muže a ten jim byl již známý. Vypravili se proto za ním do lesa, kde tento člověk bydlí ve vybudovaném přístřešku.

„Poté, co mu položili několik otázek, znejistěl a bylo jasno. Podezřelého tedy vzali s sebou na oddělení, kde už uvedl, co se přihodilo. Neuzamčené kolo v Čeperce si skutečně přivlastnil a odjel na něm do Pardubic, kde jej měl odstavit poblíž krematoria. Když se k němu ale vrátil, bylo pryč, a proto musel domů pěšky,“ popsala mluvčí Pardubické policie Eva Maturová.

I když tedy policisté pachatele dopadli, okradená žena kolo stále nemá. Kdo něco má, je třiapadesátiletý muž, který má sděleno podezření z trestného činu krádeže, za což mu i ve zkráceném přípravném řízení hrozí dvouleté vězení.

„Odcizené kolo zloději zlodějem je samozřejmě v pátrání. Jde o značku Rock Machine černo-zelené barvy. Pokud vám někdo bude podobný dopravní prostředek nabízet, ověřte si, že to není právě zmíněný bicykl v hodnotě patnácti tisíc korun. Z jeho vlastnictví byste se totiž nemuseli radovat dlouho,“ dodává Eva Maturová.