Na strážníky pardubické městské policie z obvodu Dubina se obrátil pracovník ostrahy obchodního domu. Měli tam totiž mezi regály zloděje. Strážníci dorazili před prodejnu a příslušník ostrahy podezřelého muže oslovil. Ten na nic nečekal oslovil pracovník ostrahy jednoho místního supermarketu s tím, že v obchodě mají zloděje. Jakmile podezřelého muže oslovil člen ochranky, dal se muž, kterého zřejmě pálilo svědomí, na útěk. Během se ale naštěstí moc neunavil, přímo před obchodem totiž vběhl do náruče hlídky městské policie, která jej pomocí donucovacích prostředků donutila zvolnit tempo až k zastavení.

"Spoutaný muž i poté odmítal spolupracovat a nebyl schopen důvěryhodně prokázat svou totožnost. Údaje, které hlídce poskytl, byly totiž smyšlené. Na základě toho byl muž předveden na služebnu obvodního oddělení Policie České republiky, kde se ukázalo, že se jedná o celostátně hledanou osobu," uvedla mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Za nepovedený nákup v hodnotě pět set korun skončil dvaatřicetiletý muž nejen v poutech, ale i v rukou státní policie, která si jej převzala.