Vydali se na Holicko za jednou „známou firmou“. Cestou jejich pozornost upoutalo protijedoucí vozidlo Škoda Favorit s přívěsným vozíkem, na kterém byly naloženy nerezové předměty. Věděli totiž, že toto vozidlo užívá zrovna onen muž, za kterým míří a nemohou jej delší dobu vypátrat. Policisté tak na nejbližším místě služební vozidlo otočili a škodovku i jeho osádku u obce Platěnice zkontrolovali.

„Za volantem byl skutečně sedmadvacetiletý muž z Holicka a mužům zákona tak ušetřil část cesty. Ve vozidle se nacházel i dvaatřicetiletý muž z Pardubic. Následovalo prověření nákladu a zjištění, že na přívěsném vozíku jsou naloženy dva nerezové varné kotle i s výrobními štítky. Oba muži nebyli schopni vysvětlit, jak ke kotlům přišli. Proto byli na místo přivolání kolegové z Obvodního oddělení Holice a zajistili převzetí kotlů. Dále se snažili zjistit, zda v jejich služebním teritoriu nedošlo k odcizení těchto předmětů, ale toto se nepotvrdilo,“ uvedl mluvčí chrudimské policie Lukáš Maier.

Jenže na policisty se tentokrát skutečně usmálo štěstí, a to pořádně. Když se vraceli zpět do Chrasti, tak se zkusmo zastavili v jednom místním areálu, kde často docházelo ke krádežím kovových předmětů. Jaké překvapení na ně čekalo, když zjistili, že zde došlo k vloupání do skladu a byly z něj – shodou náhod – odcizeny dva nerezové varné kotle v hodnotě šedesáti tisíc korun.

„V nejbližších dnech tak policisté zřejmě oběma mužům sdělí podezření ze spáchání přečinu krádeže spáchané vloupáním. Pokud jim bude vina prokázána, mohou si u soudu vyslechnout verdikt v podobě až pětiletého trestu odnětí svobody,“ uzavřel Maier.