Byla to tak rychlá a překvapivá akce pro oba zúčastněné, že si málem okradený muž z Dašic uvědomil, že celou věc vyřešil bez policistů až poté, co byl pachatel pryč.

Druhý den se tedy vydal celý incident oznámit na policejní oddělení.

Jelikož zloděje policistům velmi dobře popsal, mohli se policisté pustit do práce. A zloděj, který z vloupání už už vyvázl bez opletaček se zákonem, se brzy ocitl v poutech. Ukázalo se také, že už bylo na čase. V tomto případě totiž nešlo o žádného začátečníka.

„V podezřelém byl zjištěn 32letý muž z Chrudimi. Vyšetřování jeho trestné činnosti zatím stále pokračuje. Nyní je v rukou kriminalistů, kteří zjišťují, zda nemá na svědomí ještě další případy trestné činnosti spáchané jak na Pardubicku, tak i na Chrudimsku či v jiných lokalitách," uvedla tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Policisté by na tomto místě rádi připomněli, že v případě setkání s pachatelem trestné činnosti je lepší neriskovat případná zranění, ale obrátit se hned na tísňovou linku státní nebo městské policie a nechat dopadení pachatele přímo na mužích zákona.
„Nikdy nemůžete vědět, zda není pachatel ozbrojen a jak se při setkání zachová. Zavolat policisty je ale vždy ta správná volba," poznamenala Eva Maturová.