Krádež oznámil na linku 158 chatař z osady za koupalištěm Cihelna. Nejprve si totiž všiml, že mu od chaty zmizel člun, na kterém se na druhý břeh slepého ramene dopravuje neznámá žena. Spolu se sousedem nasedl do druhého člunu a vydali se za ní. U břehu si vzali a převezli zpět opuštěný člun. Jenže až po návratu zpět na břeh si dotyčný všiml, že mu zmizela nejen loď, ale na pergole chaty chybí také mobilní telefon a v něm uložené platební karty, peníze a další drobnosti.

V té chvíli už soused volal soused linku 158 a oba muži sedli do auta a vydali se směrem ke koupališti Cihelna, kde se jim také podařilo najít dívku, kterou viděli odjíždět na člunu. Ta před nimi nejprve utíkala, nicméně se jim jí podařilo chytit. Zlodějku pak předali policistům.

"Policisté 19letou dívku vyzvali, aby vyndala všechny věci ze svého batohu. Vysvětlit, jak se mezi nimi v jejím batohu objevil občanský průkaz, platební karty, mobilní telefon a jiné věci poškozeného muže na místě vysvětlit nedokázala. Proto byla zadržena a převezena na obvodní oddělení," uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Tam už se ke svému počínání doznala. "I proto jí bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z trestných činů porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jí v případě odsouzení hrozí až dva roky odnětí svobody. K případným dotazům proč nebyla obviněna i z krádeže uvádíme, že cena odcizených věcí nedosáhla výše pět tisíc korun a tudíž tato skutečnost zůstává ve fázi přestupkového jednání, kdy jí za toto jednání hrozí ve správním řízení až padesátitisícová pokuta. Poškozenému muži zároveň policisté vydali odcizené věci," dodala Janovská.