"Dvakrát za jeden den strážníci hledali chodce v komunikaci. Nakonec skončil v poutech. Hlášení o muži, který kráčí prostředkem komunikace na silně frekventované Hradecké ulici v Pardubicích v blízkosti hlavního nádraží, jela prověřit hlídka městské policie. Chodce ve vozovce se strážníkům najít nepodařilo. Narazili na něj však o chvíli později," líčí mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora.

Tentokrát se muž jdoucí prostředkem jízdního pruhu objevil přímo před vozidlem strážníků u pobočky České pošty u hlavního nádraží.

Michal Strnad
V žebříčku českých miliardářů je pět Východočechů. Z našeho kraje Strnad a Beran

"Muž známý strážníkům jako uživatel návykových látek beze slova obešel hlídkové vozidlo městské policie. Nereagoval na opakované zákonné výzvy k zastavení, k opuštění komunikace ani k prokázání své totožnosti. Strážníky se i přes opakované varování pokusil obejít a z místa beze slova odejít. S ohledem na několikeré neuposlechnutí výzev, opakovanému přestupkovému jednání, kterým úmyslně uváděl do nebezpečí sebe i řidiče, jej proto strážníci z komunikace odvedli, svedli na zem a přiložili pouta," pokračuje Sejkora.

Agresivní muž se podle něj i přesto pokoušel kolem sebe kousat, kopat a plivat. Dechová zkouška u něj prokázala 2,28 promile alkoholu v dechu. Jeho cesta proto skončila na záchytné stanici, dodal mluvčí strážníků.