Podle obžaloby se šestatřicetiletý muž dopustil trestných činů zpronevěry a podvodu.
Kopecký měl od června do listopadu 2006 ve svých autobazarech v Náchodě, Velkém Poříčí a České Skalici přebírat od lidí auta a zprostředkovávat jejich prodej. Avšak peníze z prodeje vozidel původním majitelům nepředal. Celkem tak údajně 23 poškozeným dluží téměř 2,1 milionu korun.

Státní zástupkyně Eva Jirásková obžalovanému klade také za vinu, že v září a říjnu 2006 vylákal od devíti lidí přes 11,2 milionu korun s tím, že je použije na rozvoj svého podnikání v autobazarech. Sliboval věřitelům, že peníze vrátí i s provizi, avšak zůstalo jen u slibů. Sepsané smlouvy se staly jen cáry papíru. „Přitom věřitelům zamlčel informace o své finanční tísni, že nebude schopen půjčky splatit,“ uvedla státní zástupkyně.

Když se věřitelé dožadovali svých peněz, dlužník Kopecký se ztratil neznámo kam. Byl nezvěstný. Kde se nachází, nevěděla ani jeho rodina. Když po něm začala pátrat policie, Kopecký se náhle sám objevil. Kde po celou dobu byl, odmítl prozradit. Jen tvrdil, že se ukrýval z obavy o bezpečí své i celé rodiny.

Při hlavním líčení u soudu obžalovaný tvrdil, že peníze z prodeje aut ani půjčky nebyl schopen splatit, protože mu 15. listopadu 2006 údajně bylo ukradeno 20 milionů korun v hotovosti. Avšak Kopecký odmítl sdělit, kdo mu peníze odcizil. Majitel autobazarů však nebyl schopen doložit, že uvedených 20 milionů korun na účtu své firmy nebo na soukromém bankovním účtu skutečně měl.

Na majetek obžalovaného Petra Kopeckého prohlásil krajský soud v červnu 2006 konkurz. O své pohledávky se přihlásilo celkem 34 věřitelů. Avšak konkurzní správce některé pohledávky neuznal, protože chyběly potřebné doklady. Byla mezi nimi i přihláška jedné podnikatelky, která včera u soudu uvedla, že Kopeckému půjčila 1,2 milionu korun. „Byl to životní omyl a ztráta,“ řekla včera rezignovaně u soudu. Obžalovaný se jí i dalším poškozeným v soudní síni za svůj čin omluvil.

Petru Kopeckému za zpronevěru a podvod hrozí u soudu úhrnný trest odnětí svobody na pět až dvanáct let.