Policie v prohlášení na facebookové stránce oddělení šerifa okresu Jackson uvedla, že Wanda Palmerová byla brutálně napadena mačetou nebo sekerou a ponechána napospas osudu. Policisté ji našli ve vzpřímené poloze na pohovce s těžkými zraněními.

Podle výpovědi šerifa Rosse Mellengera si zasahující hlídka myslela, že žena je již po smrti. Vzápětí ale zpozorovala, že Palmerová velmi slabě dýchá a je tedy stále naživu. Zbraň, se kterou ženu někdo napadl, se nikdy nenašla.

„Trochu jsme tušili, co se stalo, ale problém byl v tom, že jsme se neměli čeho chytit. Neexistovali žádní očití svědci, v domě nikdo nebydlel, nebyly žádné záznamy z bezpečnostních kamer či výpisy z mobilních telefonů. Nebylo tam prakticky nic, na základě čeho bychom mohli postupovat,“ řekl Mellenger listu West Virginia MetroNews.

Dopaden po dvou letech

Policie vyšetřovala několik lidí, ale nikdy nenasbírala dostatek důkazů, aby mohla vznést obvinění. Ke zvratu došlo teprve před několika týdny, když šerifovi zavolali z pečovatelského zařízení, kde se napadená žena zotavovala a sdělili mu, že  je Palmerová schopná vypovídat.

Američanka mohla odpovídat pouze na otázky typu ano nebo ne. I tím poskytla dostatečné svědectví, aby mohla policie zatknout jejího bratra Daniela. „Nijak se nebránil. Bylo tam trochu překvapení, ale ne úplně,“ popsal Mellenger.

Podle záznamů o zatčení, které získala stanice CNN, byl pětapadesátiletý Daniel Palmer v pátek zatčen a obviněn z pokusu o vraždu a úmyslného ublížení na zdraví. Podle šerifa okresu Jackson mu vyměřili kauci ve výši pět set tisíc dolarů, přičemž není jasné, jak se hájil. Novinářům CNN se nepodařilo zjistit jméno jeho advokáta.

Wanda Palmerová je nyní při vědomí, ale není schopna vést plnohodnotnou konverzaci. Policisté případ dál vyšetřují.