VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

dnes 05:56

Volby se blíží, strašák imigrantů opět ožívá

Pardubický kraj - Muslimští imigranti prý budou moci volit v komunálních volbách! Éterem se začínají šířit nesmysly a dezinformace.

včera 10:01

Slet motorových rogal a létacích zařízení ve Chvojenci

Chvojenec – Všelijaké létající stroje těžší než vzduch se objeví v sobotu na chvojeneckém letišti.

včera 09:44

Historik a etnolog z pardubické univerzity obdrží vyznamenání

Pardubice/Praha - Nejvyšší mexické státní vyznamenání pro cizince „Řád aztéckého orla“, udělované mexickou vládou, obdrží dnes ve dvanáct hodin v Praze dva Češi. Jedním z nich je historik a etnolog Oldřich Kašpar z Katedry kulturních a sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, druhou vyznamenanou je vědkyně a pedagožka Ludmila Holková ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

včera 07:36

Město opět nabízí investorům část kasáren na Hůrkách

Pardubice – Město Pardubice vyhlásilo veřejnou soutěž na zástavbu části bývalých kasáren na Hůrkách. A to už potřetí, v minulosti se totiž jedinému zájemci, kterým je společnost Pernštejn City, nepodařilo splnit přísná kritéria. Podmínky tentokrát budou jiné.

včera 07:14

Armáda poroste i na východě Čech. Posílí výsadkáře

Chrudim – Už ne výsadkový prapor, ale pluk. Chrudim přijme další bojovníky.

19.7.2018

Do oblasti putují další stamiliony

Pardubický kraj - Do Hradecko-pardubické aglomerace přijdou další peníze z Evropské unie. Řídicí výbor integrované územní investice (ITI) schválil jedenáct projektů za více než 385 milionů korun.

19.7.2018

Dašice v sobotu slaví 700 let od první zmínky

Dašice - Město Dašice si v sobotu připomíná 700 let od první písemné zmínky. Slavit se bude od 13.30 hodin v prostorách Pivovaru Dašice.

19.7.2018

Jak jsme žili v Československu: Obec Rohovládova Bělá

Pardubicko – V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

19.7.2018

Dvořáčková: Město musí růst. Nechceme posílat lidi pryč

Pardubice /ROZHOVOR/ - Město Pardubice chystá nový územní plán, který má městu pomoci se rozrůst. Přibýt mají nové plochy k zástavbě o velikosti další městské čtvrti. Proč se město chystá na takový růst vysvětlila náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

19.7.2018

Na Pardubicku je sucho místy extrémní

Pardubicko - Popraskaná půda, vyschlá tráva a nízká úroda. To jsou důsledky nedostatečných srážek, sucho se nevyhýbá ani okresu Pardubice.

18.7.2018

Pardubice podpoří sociální podnikání, rozdělí půl milionu

Pardubice – Město Pardubice podpoří zaměstnávání handicapovaných. Vyhlásilo půlmilionovou výzvu na podporu sociálního podnikání.

18.7.2018

„Záškoláctví" i o prázdninách. Místo na tábor chodil na nádraží

Pardubice - Dvanáctiletého chlapce nebavil tábor, tak se utábořil na pardubickém nádraží.

18.7.2018

Pardubice jsou pro cyklisty druhým nejpříjemnějším městem

Pardubice - Podle pocitové ankety Cyklobarometr měst, ve kterém Nadace Partnerství společně se sdružením Auto-mat oslovila 1800 účastníků kampaně Do práce na kole, jsou Pardubice druhým nejpříjemnějším městem pro cyklisty, hned za Otrokovicemi.

18.7.2018

Festival her GameCon nabídne deskové hry i vodní bitvu

Pardubice - Čtyřdenní festival nepočítačových her GameCon začíná ve čtvrtek v kulturním domě Dukla v Pardubicích. Součástí programu bude přehlídka nejrůznějších aktivit, jako jsou například únikové hry, šerm, tanec nebo LARP.

18.7.2018

Začíná mistrovství, pro diváky je vstup zdarma

Pardubice – Ve čtvrtek začíná na pardubickém závodišti Mistrovství ČR v jezdecké všestrannosti. Potrvá do neděle.

18.7.2018

Čekací doba v domovech pro seniory se stále prodlužuje

Pardubický kraj – Lepší zdravotní péče i vyšší úroveň života, právě díky tomu pořád roste naděje dožití. Zároveň to s sebou ale přináší jeden obzvlášť palčivý problém – stále se prodlužující čekací lhůty na lůžko v domovech pro seniory.

17.7.2018

Čím se v létě osvěžit? Zmrzlinou!

Pardubický kraj - Vydejte se s Deníkem na nejlepší zmrzlinu v Pardubickém kraji.

17.7.2018

Ženu raději vrátili do nemocnice

Pardubice - Ženě, která se na Palackého třídě v Pardubicích sesunula na zem pomáhala hlídka městské policie.

17.7.2018

Začala mezinárodní letní škola pardubické univerzity

Pardubice – Jsou sice prázdniny, ale 23 zahraničních studentů přijelo na Univerzitu Pardubice, aby absolvovali měsíční letní školu nazvanou European Studies and Governance, která potrvá do 7. srpna.

16.7.2018

Příhrádek dostane výstavu „na míru“

Pardubice - V Galerii města Pardubic na Příhrádku začne v úterý večer výstava Způsoby percepce. Ta je unikátní v tom, že pět mladých umělců a umělkyň bylo požádáno, aby vytvořili výstavu přesně na míru výstavním prostorám na Příhrádku. Nebudou na ní tedy k vidění žádné objekty a díla „ze šuplíku“.

16.7.2018

Budou se plavit a zkoušet středověká řemesla

Pardubice - Na plavbu se středověkými řemesly se můžete vypravit ve středu na lodi Arnošt.

15.7.2018

Přednáška: Co si z mínojské kultury neseme dodnes?

Pardubice - Slýchal-lis kdy co o Kretenském labyrintu? Tato věta z úvodu Komenského Labyrintu světa a ráje srdce ukazuje, jak důležitá je pro evropskou kulturu mínojská civilizace.

14.7.2018

Rozsáhlý komplex pro seniory zatím nevznikne

Pardubice - Společnost SeneCura by v Pardubicích chtěla vybudovat rozsáhlý komplex pro péči o seniory. Zastupitelé jí však areál ve Štrossově ulici, o který měla zájem, odmítli prodat. A to i přesto, že je projekt zaujal.

14.7.2018

Trendem posledních let jsou svatby venku

Pardubický kraj - Pátku třináctého se snoubenci nebojí.

13.7.2018

Přelet pivních píp u Perníkové chaloupky

Ráby - Milovníci piva a zejména minipivovarů by se měli v sobotu dopoledne hlásit u Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou. Koná se tam totiž pivní slavnost Přelet pivních píp.

13.7.2018

Začal festival šachu a her

Pardubice - Mezinárodní festival šachu a her Czech Open 2018 začal ve čtvrtek v pardubické aréně. Na festivalu ale nepůjde jen o šachy, dá se tu hrát velké množství jiných her, jako jsou například piškvorky, scrabble, dáma a další.

13.7.2018

Jak jsme žili v Československu: Lázně Bohdaneč

Lázně Bohdaneč - Lázeňské městečko, které leží osm kilometrů severozápadně od Pardubic, je ideálním místem pro prázdninový výlet.

13.7.2018

Zchátralé areály pomalu mizí, brownfieldy získávají nová využití

Pardubice - Bronwfieldy. Cenná území, která v sobě skrývají mnoho možností pro rozvoj města. Jenže vedení pardubické radnice dlouho nevědělo, jak s nimi naložit.

12.7.2018

Jak jsme žili v Československu: Představíme Lázně Bohdaneč

Pardubicko - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

12.7.2018

Král Vladislav Jagellonský navštíví Kunětickou horu

Kunětická hora - Zajímavá akce se uskuteční v neděli na hradu Kunětická hora. Král Vladislav Jagellonský, cestující z Prahy do Uher, tam v neděli navštíví svého rádce, Viléma z Pernštejna.

12.7.2018

Návštěvníci otestují i nevydané hry

Pardubice - Ve čtvrtek v ČSOB Pojišťovna areně v Pardubicích začíná 29. ročník mezinárodního festivalu šachu a her Czech Open. Jeho součástí jsou turnaje v šachu, bridži, go, scrabblu, backgammonu, dámě a dalších hrách.

12.7.2018

Záchranku si lidé pletou s obvodním lékařem, taxíkem i lékárnou

Pardubický kraj - Záchranná služba je určena pro stavy ohrožující život a zdraví. Mnohdy ale lidé linku 155 využívají i pro věci, nad kterými zůstává rozum stát.

11.7.2018

Marushka, Zmapuj to či Všímálek. Mobilní aplikace nahrazují drbny

Pardubický kraj - Ulomená značka, černá skládka, díra na chodníku nebo závada na dětském hřišti?

11.7.2018

Kabát, Anna K., Chinaski i Mig 21. Létofest na závodišti nabídne bohatý program

Pardubice – Závodiště v pátek a v sobotu nebude patřit koním a příznivcům dostihového sportu, ale dobré muzice a hudebním fanouškům. Pardubice totiž o víkendu budou první zastávkou putovního festivalu Létofest.

11.7.2018

Studenti navrhli přestavbu Masarykových kasáren

Pardubice - Areál Masarykových kasáren v Pardubicích dlouhodobě nemá využití, a tak chátrá. Studenti Vysokého učení technického v Brně proto představili vedení města šestnáct seminárních prací na téma možnosti využití tohoto brownfieldu o rozloze osm hektarů.

10.7.2018

Projekt Obědy pro děti pomáhá rodičům ve finanční tísni

Pardubice - Některým rodičům finanční situace neumožňuje platit obědy ve školní jídelně, které přijdou zhruba na 500 korun měsíčně.

10.7.2018

Holická automobilová škola bude mít zateplené dílny

Holice - Dílny Střední školy automobilní v Holicích se dočkají zateplení. Úprava vyjde na více než 14 milionů korun.

10.7.2018

Strážci Galaxie opět v akci

Pardubice - Letní kino Pernštejn v úterý od 21.30 hodin uvede druhý díl akčního filmu od studia Marvel, a sice Strážce Galaxie Vol. 2.

9.7.2018

Epidemie spalniček může narušit provoz nemocnic

Pardubický kraj – Spalničky jsou virovým onemocněním, které je nakažlivější než chřipka a řadí se do skupiny nejnakažlivějších infekčních nemocí. Předloni byl zaznamenán historicky nejnižší výskyt spalniček v Evropě, od té doby ale počet nakažených mnohonásobně vzrostl.

9.7.2018

Škola jezdectví bude mít novou odbornou učebnu

Kladruby nad Labem – Kladruby nad Labem nejsou sídlem pouze národního hřebčína, ale také Střední školy chovu koní a jezdectví, jejíž odborná učebna potřebuje rekonstrukci, aby následovala trendy moderního vzdělávání. S úpravou učebny škole pomůže kraj.

9.7.2018

Oskara za třídění odpadu mají Moravany a Mýto

Pardubický kraj – Dostat Oskara už dávno není jen vysněná meta pro úspěšného herce či režiséra. Oskary totiž rozdává i česká nezisková organizace Arnika, která spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Do Pardubického kraje letos putovala čtyři ocenění.

8.7.2018

Zbytek července zřejmě tropický nebude

Zbytek července a začátek srpna zřejmě tropický nebude, přestože se v posledních dnech rtuť nad tropickou třicítku krátce dostala. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Průměr nejvyšších denních teplot bude v příštích čtyřech týdnech kolem 23 až 25 stupňů. Příští týden se rtuť může podle krátkodobé předpovědi dostat ke 29 stupňům.

7.7.2018

Motorkář se cpal mezi sanity u dopravní nehody

Pardubický kraj - Čelní střet dvou vozidel mezi Pardubicemi a Chrudimí nedávno zaměstnal záchranáře. Na místě byli zranění, silnice byla neprůjezdná, záchranáři měli plné ruce práce. Do této situace doslova vjel bezohledný motorkář.

7.7.2018

Letní kino dnes uvede americké drama

Pardubice – Dnes o půl desáté večer Pardubické letní kino Pernštejn promítne americký snímek Tři billboardy kousek za Ebbingem.

6.7.2018

Na letišti lidé čekali na odlet 25 hodin

Pardubice – Neuvěřitelných 25 hodin měl zpoždění let společnosti Travel Service z pardubického letiště do krétského Heraklionu.

6.7.2018

Před strážníky se "trumfovali", kdo víc krade

Pardubice - Křik přilákal pozornost hlídky strážníků v Pardubičkách. Po ženském hlase došli k hádajícímu se páru, který se u vozidla přetahoval o mobilní telefon.

5.7.2018

Z rytířských sálů zmizí akce, vzniknou nové expozice

Pardubice – Pardubický zámek se dočká rozsáhlé opravy za 130 milionů korun. Rekonstrukce otevře zámek ještě více veřejnosti a zvětší prostory vhodné pro expozice.

5.7.2018

Koně se utkají v závodech spřežení

Pardubice - Dostihové závodiště o víkendu znovu ožije. Pojedou se na něm závody spřežení, Cena hejtmana Pardubického kraje. 

5.7.2018

U nemocnice má vyrůst parkovací dům pro 390 aut

Pardubice – Návštěvníci Pardubické nemocnice mívají při návštěvě zdravotního zařízení problém s parkováním. Všechna místa v blízkosti nemocnice jsou zaplněná, často řidiči stojí i podél silnice v Kyjevské ulici a způsobují tak dopravní komplikace nebo blokují výjezd jiným vozidlům.

4.7.2018

Pád do jámy. Ženu se zlomenou nohou vytahovali hasiči

Dašice – Zminný – Zraněnou ženu zachraňovali hasiči i záchranná služba.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT