VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

23.1.2018

Cestující do Londýna se k terminálu svezou expresem

Pardubice – Letištní expres bude od 1. února vozit cestující k nově postavenému terminálu pardubického letiště. Autobusy budou na trase Hlavní nádraží – Letiště terminál jezdit jako linka číslo 90.

23.1.2018

Proboural se oknem do stánku s pečivem. Hledají se svědci

Přelouč – Ke vloupání do stánku s pečivem došlo v Přelouči v Pardubické ulici. Rozbitého okénka prodejny si nejprve všiml náhodný kolemjdoucí, který na místo přivolal strážníky městské policie, ti pak hlídku policie.

23.1.2018

Stovka hudebníků chce studovat na konzervatoři

Pardubice - Téměř stovka talentovaných hudebníků zkusila své štěstí a absolvovala talentové zkoušky na Konzervatoři Pardubice. Zájemci o studium museli projít třemi částmi, čekal je písemný test z hudební teorie, zkouška z všeobecné hudebnosti a talentová zkouška.

23.1.2018

Festival smíchu nabídne komedii ze světa vědy

Pardubice – Grand Festival smíchu, v němž soutěží nejlepší divadelní komedie z celé republiky, má dnes na programu inscenaci Dotkni se vesmíru a pokračuj v podání Městského divadla Brno. K vidění bude od 19 hodin na velké scéně Východočeského divadla Pardubice.

23.1.2018

Do oblasti putují další desítky milionů korun z Evropské unie

Pardubice – Dalších více než 50 milionů korun si rozdělí projekty zařazené do Hradecko-pardubické aglomerace Integrované územní investice (ITI).

22.1.2018

Violistka Jitka Hosprová zahraje s pardubickými filharmoniky

Pardubice – V úterý a ve středu se v Sukově síni Domu hudby představí spolu s Komorní filharmonií Pardubice (KFP) nekorunovaná královna violy Jitka Hosprová.

22.1.2018

Práce v laboratoři, ale i kurz netradičních pokusů a exkurze

Pardubice – Ve střední průmyslové škole chemické se uskutečnilo regionální finále 11. ročníku soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, výsledky ale budou vyhlášeny až během slavnostního odpoledne 4. dubna v pardubickém ABC klubu.

22.1.2018

Do Pardubic dorazí zpěvák Led Zeppelin

Pardubic - Robert Plant, jeden z nejvýznamnějších hudebníků, nositel Řádu britského impéria, držitel několika cen Grammy a nezaměnitelný hlas legendární kapely Led Zeppelin dorazí do Pardubic.

22.1.2018

Aplikace ukáže zpoždění i aktuální polohu autobusu

Pardubický kraj - Pardubický a Královéhradecký kraj spustily prostřednictvím společnosti OREDO mobilní aplikaci IDS, ve které cestující naleznou informace o vlakových a autobusových spojích.

22.1.2018

Festival smíchu odstartují domácí

Pardubice – Soutěžní část Grand Festivalu smíchu, přehlídky nejlepších divadelních komedií z celé republiky, dnes od 19 hodin ve Východočeském divadle Pardubice zahájí domácí soubor s představením Hoří, má panenko!, které vzniklo podle slavného filmu Miloše Formana.

21.1.2018

OBRAZEM: Ledový úvod lednového festivalu smíchu

Pardubice - Ledový úvod Grand festivalu smíchu, kuličky na ledě. Ano, Pardubice opět hostily tradiční divadelní Kuličkiádu smíchu. Kdo ji zmeškal, může se porozhlédnout v naší galerii. 

21.1.2018

Kraj hleděl nejen na cenu. Silnice do Hradiště bude hotová za 60 dní

Staré Hradiště – Silnice z pardubických Polabin na Staré Hradiště se bude rekonstruovat. Pardubický kraj by měl staveniště předat vítězné firmě prvního března, o šedesát dní později má být dílo hotovo.

20.1.2018

Architekt Gebrian. Chvála pro Pardubice za nádraží i Tyršáky

Pardubice – Pozitivních komentářů od architekta Adama Gerbiana se v pořadu „Gebrian versus…“ dočkaly hlavní rekonstrukce, kterými město Pardubice prošlo.

20.1.2018

Na Cihelně a Stavařově se změní systém parkování

Pardubice – Obyvatele sídliště v pardubické městské části Cihelna a Stavařov čeká změna v parkování. Nový systém, který město společně s obyvateli připravuje, však nepotěší studenty přiléhající univerzity a dvou středních škol.

20.1.2018

Festival smíchu nabídne hudební i situační komedie

Pardubice – Přehlídka nejlepších komedií z celé republiky bude od pondělí k vidění ve Východočeském divadle (VČD) Pardubice. Uskuteční se zde 18. ročník Grand Festivalu smíchu.

20.1.2018

Večer na psích dostizích i Kalibův zločin

Pardubice – Grand festival smíchu už je sice za námi, ale jeho dozvuky jsou tu ještě nyní. Slovácké divadlo Uherské Hradiště přiveze v úterý na Malou scénu Východočeského divadla v Pardubicích hru Večer na psích dostizích.

19.1.2018

Ze záchranné akce se stalo buzení opilé ženy

Pardubice - Ze strachu o zdraví nájemnice se v Pardubicích naštěstí vyklubalo opilecké chrápání.

19.1.2018

Oceněný turistický portál nabízí i plánovač výletů

Pardubice/Brno – Pardubický kraj si z brněnských veletrhů cestovního ruchu GO®IONTOUR odvezl prvenství v kategorii nejlepší elektronický projekt, získal ho za turistický portál Vychodni-Cechy.info.

19.1.2018

Vyšetření krevní srážlivosti bude rychlejší

Pardubice – Péče o pacienty užívající léky na ředění krve se na kardiologickém oddělení a oddělení úrazové chirurgie Pardubické nemocnice zrychlí. Obě pracoviště získala přístroj k měření poměru naměřeného času pacienta a normální hodnoty kontrolní plazmy (INR) a dvě balení testovacích proužků.

19.1.2018

Pětice hejtmanů dá hlas Drahošovi. Zástupci ANO o volbě raději mlčí

Miloše Zemana opustili před druhým kolem prezidentské volby tři krajští šéfové z ČSSD. K nebývalému gestu se odhodlali hejtmani Jiří Čunek (KDU-ČSL), Martin Půta (STAN), Josef Bernard, Martin Netolický a Jiří Štěpán (všichni ČSSD), když demonstrativně sdělili, že dají hlas Jiřímu Drahošovi.

18.1.2018

Studentské volby vyhrál bývalý ředitel Akademie věd Jiří Drahoš

Pardubice – Již tradičně se konaly Studentské volby pořádané společností Jeden svět. Protože v prvním kole nezískal žádných z kandidátů nadpoloviční většinu, postoupili dva kandidáti s nejvíce obdrženými hlasy – současný prezident Miloš Zeman a bývalý ředitel Akademie věd Jiří Drahoš.

18.1.2018

Drahošová navštívila seniory a besedovala s veřejností

Pardubice – Do Pardubického kraje ve čtvrtek zavítala manželka prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše Eva. Navštívila například Domov u fontány v Přelouči, pardubický dětský domov či Krajskou knihovnu Pardubice, kde se setkala s veřejností.

18.1.2018

Sněžení, závěje, náledí i vítr. Meteorologové varují před nástrahami počasí

Meteorologové prodloužili výstrahu před silným sněžením až do dnešních 20:00. Hrozí především v severovýchodní části země. Ve vyšších polohách se mohou vyskytovat také sněhové jazyky nebo závěje. V celé zemi od dnešního večera do pátečního rána hrozí náledí. Stále také platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před silným větrem pro dnešní odpoledne a večer.

18.1.2018

Trolejbusy na baterky. Bezdrátový provoz by dosáhl třeba do Živanic

Pardubice – Čtyři nové vozy se obejdou bez drátů.

18.1.2018

Problémové kulturní centrum má novou podobu

Pardubice – Nový rok přinesl v Pardubicích zásadní změnu v oblasti kultury. Začaly fungovat dvě nové příspěvkové organizace města – Turistické informační centrum (TIC) Pardubice a Centrum pro otevřenou kulturu. Nahradily Kulturní centrum Pardubice (KCP), které je spojeno s řadou kauz.

18.1.2018

Jak jsme žili v Československu

Pardubice - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československé republiky. K významným oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

18.1.2018

Kampaň Zemana začala útokem na „vítače Drahoše“

/INFOGRAFIKA/ Až doteď to byly hlavně různé lži šířené anonymy na internetu. Nyní se však ostrá kampaň rozšiřuje formou inzerce i na stránky novin a billboardů.  Spolek Přátelé Miloše Zemana oficiálně zadal plošné inzeráty s heslem „Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše!“

17.1.2018

Dohoda s odbory v krajských nemocnicích je na spadnutí

Pardubice – Kolektivní vyjednávání v Nemocnici Pardubického kraje se přiblížilo dohodě. Na úterním jednání došlo dvanáct z třinácti odborových organizací s vedením nemocnice ke shodě. Lékaři a sestry se dočkají navýšení platových tarifů a mezd o deset a nelékařští pracovníci o pět procent. Vedení ustoupilo od původního návrhu, kdy měli lékaři dostat čtyři a sestry pět procent, a souhlasilo s vládou přislíbeným růstem.

17.1.2018

Na třídě Míru v Pardubicích se zřítilo lešení

Pardubice - Nedostatečně zajištěná konstrukce se skácela na hlavní třídě Pardubic.

17.1.2018

Nový terminál Jana Kašpara přivítá první cestující už na konci ledna

Pardubice – Už na konci ledna by měl nový terminál pardubického letiště odbavit první cestující. Akcionáře, kterými jsou město Pardubice a Pardubický kraj, vyšel na zhruba 260 milionů korun bez DPH. Při pondělním slavnostním otevření se na novotou vonící terminál ozývaly ze všech stran slova chvály.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT