Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

12.10.2017

O cenu za architekturu soutěží Černý dům a Dům v plotě, oba z Pardubic

Pardubice – Ve druhém ročníku České ceny za architekturu, kterou vyhlašuje Česká komora architektů, zastupují Pardubický kraj dvě díla. A obě z Pardubic.

12.10.2017

Odpoledne plné ovocných moštů, nakládaného zelí a borščů

Pardubice – Nedělní odpoledne od 14 do 19 hodin bude v Natura Parku patřit Mošto-zelo braní. Návštěvníci si mohou přijít vyrobit mošt či naložit zelí.

12.10.2017

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Pardubice - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru. 

12.10.2017

Eliška vyčarovala zlatou

Pardubice - Čaruje jako mistr a to je ještě na základní škole. Malá Eliška Horáková obhájila své prvenství z loňského mezinárodního festivalu magie v Týně nad Vltavou. 

12.10.2017

Commedia finita: komedie, která se podařila. Je plná vtipu i nadhledu

Pardubice /RECENZE/ - „Ještě, že už je tý komedii konec.“ Tak zní poslední replika v nové inscenaci Východočeského divadla v Pardubicích Commedia finita. Něco podobného si u nepovedených komedií dost často říkají i diváci. To však není případ pardubické inscenace. Ta se totiž vydařila.

12.10.2017

Hlavním tématem 22. stavební výstavy budou úspory

Pardubice – Dnes v centru Ideon odstartovala 22. Pardubická stavební výstava. Letošní podzimní ročník je stejně jako ten jarní zaměřen na energetické úspory při rekonstrukcích a novostavbách rodinných domů a bytů.

12.10.2017

Kvůli cyklostezce pokácí 110 let staré stromy

Pardubice - Další cyklostezce, která má vzniknout na území Pardubic, bude muset ustoupit i část lesa v Pražské ulici. Kácení začalo včera a potrvá až do listopadu, připraví se tak terén pro stavbu cyklostezky Pražská – Branecká, která bude součástí cyklostezky do Srnojed.

12.10.2017

Bláznivé nůžky slaví deset let

Pardubice – V pátek uplyne deset let od premiéry komedie Bláznivé nůžky, kterou Východočeské divadlo poprvé přivedlo na česká divadelní prkna.

12.10.2017

Pardubice čeká velké cvičení. Potrvá tři dny a zapojí se stovky účastníků

Pardubice - Scénář teroristického útoku v univerzitě dá do pohybu záchranné složky i stovky figurantů. Cvičit se bude evakuace i dekontaminace.

11.10.2017

Zastupitelé se shodli na vzhledu lávky přes nádraží

Pardubice - Dlouho se v Pardubicích řešilo, zda cestující z hlavního nádraží k sídlišti na Dukle půjdou podchodem, nebo lávkou vedoucí nad koridorem z Prahy do České Třebové. I přes protesty opozice vyhrála lávka. Na jejím novém vzhledu už se zastupitelé shodli rychle.

11.10.2017

Senioři budou moci využívat tísňová tlačítka

Pardubice – Péče o seniory by se v Pardubicích měla rozšířit. Radní chtějí podpořit pilotní projekt služby Tísňová péče Areíon pro seniory a zdravotně postižené dotací ve výši 208 tisíc korun. Část dotačních peněz je určena na pokrytí nákladů spojených s pronájmem a instalací repasovaného zařízení, část peněz půjde na pokrytí služby.

11.10.2017

Strážníci zachraňovali ovci. Uvízla hlavou v plotě

Přelouč - Záchranu užitečného zvířete zařizovala v Přelouči městská policie.

11.10.2017

Bývalé sídlo KSČ zbavují nešvarů z minulých let

Pardubice – Pardubický kraj veřejnosti představil, jak budou vypadat společenské prostory Domu hudby po rekonstrukci.

11.10.2017

Policie zasahovala v Litomyšlské nemocnici, kvůli podezřelým nákupům

Litomyšl - V Litomyšlské nemocnici ráno zasahovali detektivové královéhradecké expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu. Důvodem jsou podle pardubického hejtmana zpětné bonusy při nákupech zdravotnického materiálu. Po celé republice se totiž objevují případy, kdy nemocnice nakupují léky a materiál i za polovinu ceny, než kterou vyfakturují pojišťovnám. Otázkou pak je, kam míří „uspořené“ peníze.

10.10.2017

Obec: Perníkovou chaloupku likvidovat nechceme

Ráby – Petici na záchranu Perníkové chaloupky včera v dopoledních hodinách předal její organizátor a zároveň provozovatel Perníkové chaloupky Luděk Šorm starostovi obce Ráby Josefu Soukupovi. Archy s více jak 20 000 podpisy byly svázány do osmi knih a obsahují i zmocnění k podání návrhu na zrušení části územního plánu obce z roku 2014.

10.10.2017

Hradební zdi zámku škodí zemní vlhkost

Pardubice - Opevnění pardubického zámku je unikátní v celé střední Evropě. Především omítky hradební zdi však poškozuje zemní vlhkost. Před rokem bylo opraveno prvních 85 metrů od Labské brány ke vchodu do krytu civilní obrany. Letos práce pokračují tam, kde vloni skončily.

10.10.2017

Po ztraceném seniorovi pátral i vrtulník

Vysoké Chvojno - Další zatoulaný senior - houbař. Pátralo po něm přes padesát policistů a hasičů.

10.10.2017

Dokument Nerodič Jany Počtové v Divadle 29

Pardubice – Dokumentární film o současných podobách rodiny můžete zhlédnout ve středu od 19 hodin v pardubickém Divadle 29.

10.10.2017

Z Pardubic se létá do Moskvy

Pardubice - Dopravcem je společnost Red Wings, která se ale v Pardubicích „proslavila“ tragickou nehodou v roce 2012.

10.10.2017

Alexander Tomský: Jsem euroskeptik

Pardubický kraj – „Rozhodnutí být politickým aktivním exulantem, chápat svůj pobyt jako dočasný do pádu komunistického režimu, mě nabilo novou energií,“ říká politolog, nakladatel a překladatel Alexander Tomský.

9.10.2017

ON-LINE: Ptali jste se ministra a kandidáta do Sněmovny Jana Chvojky

Pardubice - Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu a lídr krajské kandidátky ČSSD pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Chvojka odpovídá čtenářům Deníku právě teď.

9.10.2017

Zástava srdce. Pomohli svědci, strážníci i lékaři

Lázně Bohdaneč - Dobrá spolupráce přinesla výsledek v podobě zachráněného života.

9.10.2017

Tři sta odpalů oslnilo Pardubáky

Pardubice - V sobotu vyvrcholily XXIV. Městské slavnosti v Pardubicích již tradičním ohňostrojem v Tyršových sadech.

9.10.2017

V Gočárových mlýnech může být galerie

Pardubice – Pardubický kraj má zájem využít hlavní budovu Winternitzových mlýnů pro expozice Východočeské galerie v Pardubicích. Jednali o tom zástupci kraje s majitelem této národní kulturní památky, architektem Lukášem Smetanou. Završili tak sérii předběžných rozhovorů a dohodli se na rozpracování tohoto záměru.

9.10.2017

Dvacet tisíc podpisů za Perníkovou chaloupku

Ráby – V úterý předá provozovatel Perníkové chaloupky Luděk Šorm na obecní úřad petici na záchranu Perníkové chaloupky s žádostí, aby zastupitelstvo obce Ráby využilo svoji pravomoc a pomohlo zrušit část nového územního plánu Ráby v areálu takzvaného Lovčího zámečku, kde sídlí i chaloupka a který podle územního plánu z roku 2014 spadá mezi lesní prostory, což nepřeje dalšímu podnikání.

8.10.2017

Dvakrát museli záchranáři o víkendu do vody

Pardubice – Dvě záchranné akce na březích Labe mají za sebou hasiči a policisté.

AKTUALIZUJEME
8.10.2017

Dostihový svátek: Je tu 127. Velká pardubická

Pardubice - Slavnostní zahájení v 11 hodin odstartovalo nejsledovanější tuzemský dostih, 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. 

AKTUALIZUJEME
8.10.2017

Servis k Velké pardubické. Dostihy nejsou jen o koních

Pardubice - Doprava a zpravodajství kolem letošní Velké pardubické zde přehledně.

7.10.2017

Každý herec chce být slavný, říká Štěpánka Fingerhutová

Pardubice - Začínala modelingem. Dostat se do reklamy totiž bylo jednodušší než do filmu. Nakonec ale dala přednost herectví. Dnes je jednadvacetiletá Štěpánka Fingerhutová známá i z televizní obrazovky. „V modelingu byl velký tlak na postavu a vzhled, takže jsem s tím skončila a přešla k herectví, které mě zajímalo víc,“ říká nová posila Východočeského divadla.

7.10.2017

Pardubická krajská knihovna oslavila 120 let od svého založení

Pardubice – Krajská knihovna v Pardubicích si letos připomněla 120 let od svého založení. Přesně 7. července 1897 byla otevřena tehdy takzvaná Veřejná obecní knihovna pardubická.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení