Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

4.10.2017

Říjnové středy na prahu tajemného středověku

Pardubice – Nejnovější informace o nálezech z počátku středověku v našich zemích přinese nový cyklus archeologických přednášek ve Východočeském muzeu v Pardubicích.

3.10.2017

V pardubické aréně zazní hity Karla Gotta

Pardubice – Karel Gott se vrací do velkých hal. Ve středu od 19 hodin vystoupí v pardubické Tipsport Aréně, kde zazní celkem 16 jeho písní.

3.10.2017

Noc vědců bude plná zkoumání a pokusů, ale také Krtečka

Pardubice – Svět je v pohybu. Přemísťují se lidé, zboží i informace. Jaké místo má v tom všem věda? Jak k celosvětové mobilitě přispívá? Na tyto otázky i mnohé další odpoví Noc vědců, jejímž tématem je mobilita.

3.10.2017

Městské slavnosti zahájí Proměna

Pardubice – Podzimní městské slavnosti se do Pardubic vrátí již ve čtvrtek. Od 9 hodin ráno představí Dramatický soubor Střední průmyslové školy elektrotechnické dramatizaci povídky Proměna od Franze Kafky.

3.10.2017

Problémové kulturní centrum nahradí dvě menší organizace

Pardubice – Když loni na jaře pardubičtí radní přijímali novou ředitelku Kulturního centra (KC) Pardubice Markétu Ondrouškovou, jásali, že konečně našli někoho, kdo tuto organizaci zatíženou několika velkými kauzami, dobře povede. Místo toho radnice nakonec na Ondrouškovou podala trestní oznámení a moloch Kulturní centrum Pardubice ve své podobě skončí.

3.10.2017

Čtyřicetileté radary vymění vojenská letiště za nové - pardubické

Pardubice – Armáda představila nové radary, které budou hlídat vojenská letiště. Systém dodala česká firma za 651 milionů.

3.10.2017

V trenkách vtrhl sousedovi na zahradu. Povalil motorku

Pardubice - Alkohol u muže vyvolal touhu řádit v zahradách ve spodním prádle.

3.10.2017

O autoritě rodiče a zdravém vztahu s Lidmilou Pekařovou

Pardubice – Psycholožka Lidmila Pekařová, specialistka na výchovu dětí od 3 do 7 let a autorka knihy Jak žít a nezbláznit se, bude dnes od 17 hodin přednášet v budově Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice.

2.10.2017

Milion na opravu opevnění pardubického zámku

Pardubice – Opevnění pardubického zámku je unikátní v celé střední Evropě. Především omítky hradební zdi však potřebují péči, škodí jim zejména zemní vhlkost, jejich obnova začala už před rokem a v současné době pokračuje.

2.10.2017

Na pardubické letiště dosedl "drobeček" Antonov

Pardubice - Antonov AN 124 - 100M sedl na dráhu pardubického letiště. Přivezl vojenskou výbavu.

2.10.2017

Vlaků bude možná jezdit méně

Pardubice – Pardubický kraj zvažuje, že od příštího roku omezí provoz na některých železničních tratích. Důvodem je minimální využití některých spojů.

2.10.2017

Týden knihoven láká na besedy i dílničky

Pardubický kraj – Na první říjnový týden už tradičně připadá projekt Týden knihoven. Od 2. do 8. října se v mnoha knihovnách po celé republice koná program plný akcí a nevšedních zážitků. Do 21. ročníku této kampaně se se svými aktivitami pro čtenáře zapojí i knihovny po celém kraji.

2.10.2017

Ryanair ruší lety, ale ne ty z Pardubic

Pardubice – Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair ruší kvůli problémům s dovolenými pilotů až 50 letů denně. Jsou ohroženy i pravidelné linky z Pardubic do Londýna?

30.9.2017

Držitelé Zlatého kříže darovali krev už sto dvacet krát

Pardubice - Zlaté kříže II. stupně si v Pardubicích osobně vyzvedlo 37 dobrovolných dárců krve z celého kraje, kteří nejcennější tekutinu darovali již 120 krát.

30.9.2017

Pardubice ovládnou městské slavnosti s řadou novinek

Pardubice - Ohňostroje, koncerty, trhy, historická vozidla. Nic z toho nebude chybět na každoroční podzimní části Městských slavností, které potěší obyvatele i návštěvníky Pardubic i letos. Slavnosti se konají během čtyř dní od čtvrtka 4. října do neděle 8. října, zkrátí tak čekání mezi dvěma velkými sportovními událostmi – Zlatou přilbou a Velkou pardubickou. Letos totiž dělí oba sportovní svátky tradiční týden.

30.9.2017

Kladrubský hřebčín do UNESCO? Jasno bude do tří let

Kladruby nad Labem – Ministerstvo kultury včera podalo oficiální žádost o zapsání Národního hřebčínu v Kladrubech nad Labem do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

29.9.2017

Lídři o kouření v restauracích a zákazu prodeje o svátcích

Pardubice - Více než 70 návštěvníků navštívilo velkou předvolební debatu, kterou pro pět nejsilnějších politických stran uspořádal pardubický klub Mladých konzervativců.

29.9.2017

Technické hračky jsou zatím vzácné

Pardubický kraj - Vládne 21. století, ale moderních technologií je ve veřejném prostoru poskrovnu. Různé drobné chytré technologie si zatím našly cestu do ulic pouze v Pardubicích. Veřejné wifi hotspoty ale v krajském městě suplují kavárny a obchodní domy.

29.9.2017

V kraji chybí pěstouni. Jejich práci přiblíží akce na zámku

Pardubice - Na pardubickém zámku se v neděli uskuteční první Den pěstounství.

29.9.2017

Město Pardubice zaplatí nový operační stůl

Pardubice - Pardubická nemocnice zakoupí nový systémový operační stůl pro centrální operační sály. Pomohla jí k tomu i finanční injekce od města Pardubice. Dotace ve výši 3,2 milionu korun umožní nemocnici zakoupit také nový sterilizátor pro porodnicko-gynekologickou kliniku.

29.9.2017

Zlatá přilba bude letos stejná, za rok čeká vítěze překvapení

Pardubice - Zlatá přilba, kterou dostane vítěz nedělního plochodrážního klání na svítkovském stadionu, je letos stejná jako loni. Pro příští rok, kdy se pojede jubilejní 70. Zlatá přilba města Pardubic, ovšem její výrobce, pardubický klenotník Pavel Lejhanec, chystá ozvláštnění.

27.9.2017

Kladrubský hřebčín je o krok blíž Seznamu UNESCO

Kladruby nad Labem - Ministr zemědělství Marian Jurečka společně s ministrem kultury Danielem Hermanem 27. září podepsali oficiální žádost o zapsání Národního hřebčínu v Kladrubech nad Labem do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

27.9.2017

Gripeny jsou zpátky v Pardubicích. Na týden

Pardubice - Stíhací letouny JAS-39 Gripen se vrátily zpět na pardubické vojenské letiště. Bitevníky zůstaly v Čáslavi.

27.9.2017

„Parkový“ kvíz vyhrál lidovec Marek Výborný

Lázně Bohdaneč – Kolik let je nejstaršímu kandidátovi, který se bude v říjnových volbách ucházet v Pardubickém kraji o post poslance, a kde na řidiče čeká nejhorší silniční díra regionu? Odpověď je 92 a Chrudim, na toto se však lídrů krajských kandidátek neptejte. Nevědí to.

27.9.2017

Jak dostat kamiony z měst? Nejsnazší bude převod, změna zákona je složitá

Lázně Bohdaneč – Jak dostat tranzitní kamionovou dopravu z center měst a obcí? To bylo hlavní téma předvolební debaty Deníku, které se zúčastnili lídři politických stran, jež mají největší šanci získat mandáty v Poslanecké sněmovně. Debata se uskutečnila v Lázních Bohdanči.

27.9.2017

Další šance pro majitele kotlů

Pardubice – Žádosti o kotlíkové dotace mohou lidé podávat elektronicky.

26.9.2017

U nádraží si "utrhl" od stojanu kolo. Daleko s ním ale neujel

Pardubice - Zloděj, který u nádraží odcizil kolo měl smůlu. Viděl ho taxikář i kamery.

26.9.2017

Pohřebačský jarmark posedmé. Ve čtvrtek na svatého Václava

Opatovice nad Labem – Na svatého Václava do Opatovic. Koná se tam sedmý ročník tradičního Pohřebačského jarmarku. Otevírá ve čtvrtek od devíti hodin ráno a potrvá až do sedmnácté hodiny.

26.9.2017

Moderní jazzová hudba v Divadle 29

Pardubice – Jazz, klasika, avantgarda i rock se ve středu budou prolínat a snoubit v sále pardubického Divadla 29.

26.9.2017

Promrzlého vozíčkáře zachránil všímavý řidič

Pardubice - Velké poděkování za všímavost patří muži, který nenechal vozíčkáře v problémech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení