VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

22.2.2018

Sladký festival se zaměří na dezerty s čokoládou a kávou

Pardubice – V pátek a v sobotu vrcholí v Paláci Pardubice sladký festival. Letošní ročník se zaměřil na pečení čokoládovo-kávových dezertů.

22.2.2018

Jediná možnost tréninku je na letišti v Londýně...

Poděbrady – Měl to nahnuté, ale teď sedí pevně v křesle. Po neúspěšném Eurobasketu 2017 se na jeho hlavu snesla sprcha kritiky. Vedení federace ho však podrželo a on pokračuje na lavičce národního týmu. Jenže. Izraelský trenér RONEN GINZBURG musel splnit jednu podmínku.

22.2.2018

S lektorem se vypraví za ledovými obry

Pardubice – V pátek se od 19 hodin uskuteční v sále Domu dětí a mládeže Alfa na Dukle přednáška, ve které lektor Jan Mocek zavede posluchače k samotným hranicícm sluneční soustavy, k ledovým obrům Uranu a Neptunu.

22.2.2018

Dali si "jen" pár sklenek, domů už ale nikdy nedojeli

Hlinsko/Stéblová - Na silnicích v Pardubickém kraji se vloni stalo 247 nehod, u kterých měl viník v krvi alkohol nebo drogy. Dva z nich za to zaplatili daň nejvyšší.

22.2.2018

Otázka spalovny rozděluje koalici i opozici

Pardubice – Vášnivé debaty týkající se odkupu spalovny nebezpečného odpadu v Rybitví stále neutichají. Jeho zastánci chtějí nechat založit transparentní sbírku a pokračovat v jednání s majitelem spalovny, kterým je společnost AVE CZ.

22.2.2018

Ve čtvrtek se v divadle naposledy vydají do Dolního Bavorska

Pardubice – Ve čtvrtek se ve Východočeském divadle uskuteční derniéra hry německého dramatika Martina Sperra Lovecké scény z Dolního Bavorska, kterou s pardubickým souborem nazkoušel režisér Filip Nuckolls.

22.2.2018

Ptáci mají rádi slunečnici a drcené vlašské ořechy

Pardubický kraj - Zima o sobě dává vědět. Ornitologové, ale i obyčejní lidé začali myslet na ptáky a plní jim krmítka za okny, na balkonech i na zahradách. Jak ale drobným opeřencům přilepšit, a přitom jim neublížit?

22.2.2018

Místo vysvětlení emoce i lži. Dusno ve školce Doubek trvá

Pardubice - Úterní setkání rodičů, učitelů, ředitelky a města řešení nepřineslo.

21.2.2018

Místo odchytu kočky byl ze strážníka porodní asistent

Pardubice – Přímo na psovoda městské policie, který zároveň provádí i odchyty zvířat se obrátil veterinář.

21.2.2018

Cizinecká policie deportuje 22 pečovatelů z Holic a Seče

Holice/Seč – Dvaadvacet pracovníků budou postrádat v pečovatelských zařízeních Topas na Seči a v Holicích. Odvedla jim je cizinecká policie po kontrolách v minulých dnech.

21.2.2018

Východočeská galerie otevřela nový tvůrčí ateliér

Pardubice – Východočeská galerie Pardubice otevřela novou výtvarnou dílnu v sousedství domu U Jonáše, sloužit bude školám i veřejnosti.

21.2.2018

Leoš Mareš se tajně oženil v Litomyšli

Litomyšl – Přísně tajná svatba se odehrála v úterý v piaristickém kostele. Leoš Mareš si pro svoji veselku se snoubenkou Monikou Koblížkovou vybral Litomyšl.

21.2.2018

Rybitví: Obec u chemičky se po válce rychle rozvíjela

Pardubicko – V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu. V pátek nás nechá do své minulosti nahlédnout obec Rybitví.

21.2.2018

Opraví zničenou část centra

Pardubice – Nerovné silnice, chodníky s chybějícími kostkami, rozpadající se obrubníky. Tak v současnosti vypadá část historického centra Pardubic v okolí Wernerova nábřeží. Rozhodně neplní svou reprezentativní funkci, místo toho je spíše pro ostudu.

20.2.2018

Nejlepší mladí vědci vyrazí do zahraničí

Pardubice – Okresní kolo soutěže Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji mají za sebou žáci základních a středních škol na Pardubicku.

20.2.2018

Zahraniční studenti univerzity často přijíždí z Turecka a Portugalska

Pardubice – Tento týden začal na Univerzitě Pardubice letní semestr. Zahájila ho také více než stovka nových zahraničních studentů.

20.2.2018

Island: Prý nejkýčovitější krajina Evropy

Pardubice – Cyklus přírodovědných přednášek na pardubickém zámku pokračuje, ve čtvrtek přednáškou Saši Ryvolové o Islandu.

20.2.2018

Zemřít mezi blízkými pomáhá mobilní hospic

Pardubice - „Lékaři se často zdráhají říct, že dotyčnému zbývají jen týdny života,“ říká Marie Hubálková.

20.2.2018

Druhý bazén chce město postavit i bez dotace

Pardubice – I přes několik neúspěchů se pardubičtí radní dál snaží prosadit stavbu pětadvacetimetrovému bazénu, a to z rozpočtu města. O návrhu budou na svém čtvrtečním zasedání jednat zastupitelé.

20.2.2018

Chování ředitelky MŠ Doubek už posuzují právníci radnice

Pardubice - Stížnosti pedagogů, petice rodičů, kritika České školní inspekce. Nic z toho ředitelku Mirku Novákovou netrápí. Prý nemá co napravovat.

19.2.2018

Kohout: Úplně zklamaní být nemůžeme

Pardubice – Chcete být účastníkem ve Final Four Českého poháru? Tak angažujte basketbalistu jménem ONDŘEJ KOHOUT… Po návratu ze Španělska točí na domácí scéně šestou sezonu. A šestkrát se svými týmy postoupil na závěrečný turnaj. Dříve dvakrát s Prostějovem a pak čtyřikrát s Pardubicemi. Nicméně v aktivní roli si užil až třetí finále. Pro jeho tým ale prohrané.

19.2.2018

Baroko stále žije. Důkazem budiž koncert v Rytířských sálech

Pardubice – Ač by se to nemuselo zdát, baroko stále žije. Přinejmenším ve vážné hudbě – koncerty souboru Barocco sempre giovanne jsou toho důkazem.

19.2.2018

Podél areálu bývalé Tesly je zakázané parkování

Pardubice - Kolem bývalé pardubické Tesly každou chvíli něco padá. Zatímco v září se rozpadal samotný silniční nadjezd, ze kterého se na ulici zřítilo několik kilo zvětralého betonu s potenciálem ničit i zabíjet, tentokrát jsou to kusy omítky přímo ze zdi bývalé fabriky.

19.2.2018

Jindra Janoušková je v širší nominaci na Cenu Thálie

Pardubice – Další úspěch si na své konto připsala herečka Východočeského divadla Pardubice Jindra Janoušková. Poté, co v roce 2016 byla za roli Marthy v inscenaci Kdo se bojí Virginie Woolfové? nominována na Cenu Thálie, tentokrát se dostala do širší nominace na toto prestižní ocenění, a to díky roli Ines Finidori v komedii Třikrát život.

19.2.2018

Univerzita obrany zve studenty do rekrutačního střediska

Pardubice – Prezentační den Univerzity obrany v Brně se uskuteční ve středu od 10 do 14 hodin v budově pardubického krajského vojenského velitelství na Hůrkách.

19.2.2018

Nepotřebné domy a rybník prodávají, lesy zase vykupují

Pardubický kraj - Lesy prodávají nepotřebné nemovitosti za dobré ceny.

19.2.2018

U Rokytna našli velké pohřebiště

Pardubice – Se stavbou depozitáře, který vyřeší problém s ukládáním archeologických nálezů z trasy D35, by si měl Pardubický kraj pospíšit. Předpoklady archeologů se totiž potvrdily, nedaleko Rokytna leží rozsáhlé pohřebiště.

19.2.2018

Pocta Janáčkovi, ale také španělská Čarodějná láska

Pardubice – Během koncertů, které se uskuteční v pondělí a ve středu od 19.30 hodin v Sukově síni Domu hudby, vzdá Komorní filharmonie Pardubice hold skladateli Leoši Janáčkovi, od jehož úmrtí si připomínáme 90 let.

18.2.2018

Kolem Tesly padá co chvíli beton nebo omítka

Pardubice - Kolem bývalé pardubické Tesly každou chvíli něco padá.

17.2.2018

Chřipka neustupuje, nemocnost stoupá

Pardubický kraj – Chřipková epidemie stále není na ústupu, oproti minulému týdnu přibylo 11,5 % nemocných.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT