VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

17.2.2018

Přijelo Kladno. Zrní u „Žluťáka“, Falešné obvinění v Ponorce

Pardubice – Hned dvě kladenské kapely dnes zahrají v Pardubicích.

16.2.2018

Ať žije Sokol! Tužme se bratři a sestry! Nazdar!

Pardubice – Má svůj den. Má sedmnáct. Úryvek z jedné známé písně z poloviny pasuje na velkou událost. Přesně dnes totiž slaví narozeniny Česká obec sokolská. Ale dáma je to podstatně starší. Dne 16. února dovršila 156 let.

16.2.2018

Tři osobnosti Pardubic obdrží na plesu ocenění

Pardubice – Další tři lidé se zařadí na seznam osobností, které se významnou měrou zasloužily o rozvoj či propagaci Pardubic. Na městském plesu, který se uskuteční v sobotu ve Východočeském divadle v Pardubicích, ocenění obdrží lékař Jan Iserle, politik Jiří Stříteský a hokejový útočník a trenér Vladimír Martinec.

16.2.2018

Filozofická fakulta v sobotu otevře dveře uchazečům

Pardubice - V sobotu pořádá dny otevřených dveří Fakulta filozofická Univerzity Pardubice. Uzavírá se tak cyklus informačních dní, kdy nejen maturanti mohli zavítat na všech sedm fakult a do kampusu Univerzity Pardubice a informovat se o vysokoškolské studijní nabídce pro další akademický rok.

16.2.2018

Pardubice chtějí od obcí „školné“. Až 20 procent žáků dojíždí

Pardubice - Vybraných 12 obcí má platit zhruba dva a půl tisíce za žáka.

16.2.2018

Mistrovství republiky v tanci na podložkách ovládne Grand

Pardubice – V sobotu odpoledne se doslova roztančí celé obchodní centrum Grand, neboť se v něm koná šesté mistrovství České republiky v tanci na elektronických tanečních podložkách.

16.2.2018

Policie hledá totožnost utonulé. Podle zubního snímku

Pardubice - Totožnost mrtvé ženy je i po roce záhadou. Kriminalisté se obrací na zubní lékaře se snímkem čelisti a ptají se: poznáváte svou práci?

16.2.2018

Hradecké letiště by mohlo přijímat letadla z Pardubic

Východní Čechy - Pardubické letiště bude opravovat pojížděcí plochy. Část provozu by mohli převzít v Hradci.

16.2.2018

Kraj by mohl Chvaleticím pomoci opravit starou lávku

Chvaletice – Když se obyvatelé Selmic do dva a půl kilometru vzdálených Chvaletic vydají autem, musí ujet deset kilometrů. Obec od města s uhelnou elektrárnou totiž dělí řeka Labe a nejbližší most se nachází v Řečanech nad Labem, další pak až v Týnci nad Labem.

15.2.2018

Dítě nemohlo dýchat. Záchranka dorazila do 3 minut

Pardubice - K malému dítěti vyjížděly dva záchranářské týmy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na náměstí Dukelských hrdinů v Pardubicích. 

15.2.2018

Přes devět set lidí dostane dotaci na nákup kotle

Pardubice – Krajští radní potvrdili úspěšné žadatele, kteří získají kotlíkové dotace. Peníze lidem pomůžou financovat nákup například kombinovaných kotlů na uhlí a biomasu, tepelných čerpadel a plynových kondenzačních kotlů.

15.2.2018

Učitelé z celého světa se sešli v Pardubicích

Pardubice – Učitelé z Ukrajiny, Gruzie, Číny, Portugalska nebo Indonésie. Ti všichni teď vyučují na Základní škole Benešovo náměstí v Pardubicích.

15.2.2018

Kladruby a chov koní: Pět set let společné historie

Pardubicko – V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

14.2.2018

Matiční jezero se dočká odbahnění

Pardubice – Jezírko v centru Pardubic se zbaví bahna. Šetrnou metodou.

13.2.2018

Střídání střelecké stráže v NBA: Satoranský překonal maximum Welsche

Pardubice - Třináct let. Za tuto dobu se mohou třikrát vyměnit prezidenti České republiky. Za tu dobu se mohou konat troje letní olympijské hry. Za tu dobu může s narozeného dítěte vyrůst puberťák. Přesně tak dlouho trval rekordní počet nastřílených bodů českým basketbalistou ve slovutné NBA. Držel ho holický odchovanec a současný pardubický hráč Jiří Welsch. 

13.2.2018

Pastor, manžel a otec přednáší na téma Žili spolu šťastně až do smrti

Pardubice – „Žili spolu šťastně až do smrti“ je název valentýnské přednášky o mezilidských vztazích, která se uskuteční ve středu od 19 hodin v pardubickém Kulturním domě Dukla.

13.2.2018

Ředitelka galerie zůstává. Čeká ji zřejmě velký úkol: přesun do mlýnů

Pardubice - Východočeskou galerii povede i v příštích pěti letech současná ředitelka Hana Řeháková. Ve funkci ji na doporučení výběrové komise potvrdili krajští radní. Hlavním úkolem vedení galerie bude nyní příprava na možný přesun této instituce do nových prostor v automatických mlýnech architekta Josefa Gočára.

13.2.2018

Vlakem do práce? Cyklověž budete mít zdarma

Pardubice - Pardubice chtějí zaplnit zatím prázdnou cyklověž. Kdo pravidelně dojíždí do práce, měl by zde kolo uskladněné zdarma…

13.2.2018

Nejen zamilovaní darují krev

Pardubice - Na transfuzním oddělení Pardubické nemocnice se v pondělí konaly Valentýnské odběry krve. Darovat nejcennější životní tekutinu bylo možné od 7 do 11 hodin. Zájemci dostanou příležitost ještě ve stejnou dobu ve čtvrtek.

13.2.2018

Město prodá zpět sporné pozemky z kauzy SMP

Pardubice – Rada města Pardubic posvětila rozhodnutí prodat zpět sporné pozemky spojené se skandálem městské akciové společnosti Služby města Pardubic (SMP) v lokalitě u Černé za Bory.

13.2.2018

Šikana v MŠ Doubek: Inspekce našla řadu vážných chyb

Pardubice - Kauza šikany zaměstnanců v MŠ Doubek, na kterou Deník upozornil, pokračuje. Chyby ředitelky dokládá i inspekce.

12.2.2018

Masopustní veselí ovládne i Pardubice, hlavně Duklu a Polabiny

Pardubice – O masopust nebudou ochuzeni ani obyvytelé Pardubic. V pátém městském obvodu se uskuteční v úterý. V 9:30 hodin je sraz účastníků masopustního průvodu dukelským sídlištěm na hřišti waldorfské základní školy v Gorkého ulici.

12.2.2018

Nepotřebuju být slavná, chci hlavně hrát, říká Veronika Malá

Pardubice - K herectví Veronika Malá tíhla už odmalička. Nedokázala si představit, že by dělala něco jiného. Přesto se na první pokus na Pražskou konzervatoř nedostala, skončila první pod čarou.

12.2.2018

Výstava fotografií vrátí návštěvníky do Přelouče šedesátých let

Přelouč – V pondělí byla v prostorách Kulturního a informačního centra města Přelouče otevřena výstava fotografií Wilfrieda Brudného, mapující černobílými snímky Přelouč v šedesátých letech 20. století.

12.2.2018

Letiště snížilo finanční ztrátu

Pardubice – Společnost East Bohemian Airport, která provozuje pardubické letiště, dosáhla v loňském roce výrazně lepšího hospodářského výsledku, než se původně očekávalo. V minulém roce totiž letišti narostl počet odbavených cestujících a větší byl rovněž objem nákladní dopravy.

11.2.2018

Sportovci odložili hokejky a vrhli se na parket

Pardubice - V Atrium Paláci v Pardubicích se v pátek konal hokejový ples. Kromě sportovních hvězd z klubu Dynamo byla k vidění i hvězda hudební, a to zpěvačka Monika Absolonová.

11.2.2018

Mladí chemici v Pardubicích zpívali o MHD i hráli etudy

Pardubice – Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích hostila tento soutěž projektů, která je součástí klání Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Čtrnáct týmů základních škol se pokusilo zjistit, jaké uplatnění nachází chemie v automobilovém průmyslu.

10.2.2018

Hledají dětské básníky, kteří chtějí poděkovat hasičům

Pardubický kraj - Na vědomost dává se, že nadaný poeta hledá se. Kdo se veršem často ohání, ať v básni zvěční své nadání. Toho nemine bohatá odměna a pocta veliká mu bude složena. To slibuje Hasičský záchranný sbor České republiky a Dráček záchranáček u příležitosti 11. února, dne na který připadá Evropský den tísňové linky 112.

10.2.2018

Urologické ambulance po rekonstrukci přívítají opět pacienty

Pardubice – Urologické ambulance Pardubické nemocnice prošly stavebními úpravami, v pátek si zrekonstruované prostory prohlédli politici, v pondělí začnou sloužit pacientům.

9.2.2018

Stěhování autobusového nádraží zatím nehrozí

Pardubice – Minimálně do konce roku zůstane pardubické autobusové nádraží na svém stávajícím místě. Zástupci kraje i města se na tom dohodli s novým majitelem pozemků, společností Czechoslovak Group kolem Jaroslava Strnada. Ten do budoucna s autobusovým nádražím na pozemcích u lihovaru nepočítá. Původně přitom hrozilo, že by se nádraží muselo vystěhovat do půl roku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT