VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pardubicko

3.2.2018

Rádi bychom číslo, které nám bude říkat pane

Pardubice – Spojení, která vás na první pohled nenapadnou. No řekněte sami, co mají společného vážná hudba a basketbal? Na druhou stranu, když se může na Sahaře objevit sníh, tak už je možné vše… Ale teď vážně. Hudba a sport, ve kterém pomalu ani nevíte, kdo před minutou vedl, spolu čistě rezonují. Stalo se tak zásluhou projektu Hrajeme spolu za Pardubice. Jeho „otec“ a předseda představenstva basketbalového klubu PAVEL STARA rád zvedá výzvy. V sobotu od 16.30 spatří světlo světa čtvrtý díl projektu.

3.2.2018

OBRAZEM: Palác obsadili Transformeři

Pardubice - Palác Pardubice ve čtvrtek patřil Transformerům – neuvěřitelným autobotům, kteří se mění z auta v robota a případně i zpět.

3.2.2018

Sedm set tisíc na vědu a techniky pro děti a mládež

Pardubice – Sedm set tisíc korun získá od Pardubického kraje Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET.

3.2.2018

Názvy ulic v Pardubicích? Málo rodáků

Pardubice - Tomáš Gariggue Masaryk, Karel Havlíček Borovský, Božena Němcová nebo Jan Hus. Tyto osobnosti českých dějin a kultury mají svoji ulici nebo náměstí skoro ve všech českých městech, Pardubice nevyjímaje. V krajském městě je kolem 460 pojmenovaných veřejných prostranství (ulic, náměstí, ale i tříd, nábřeží a podobně), z nichž je přes 170 pojmenováno po nějaké osobě.

2.2.2018

Unikátní projekt Hrajeme spolu za Pardubice již počtvrté

Pardubice – Ojedinělé projení sportu a hudby můžete sledovat v sobotu od 16.30 hodin v Tipsport areně.

2.2.2018

Pardubický kraj se připojí k putovní výstavě o vlasti

Pardubice – K putovní výstavě o úctě k domovu a odpovědnosti za svůj kraj s názvem Má vlast cestami proměn se opět připojí i Pardubický kraj. Rozhodli o tom na svém posledním jednání krajští radní.

2.2.2018

Horkýže slíže a jejich Silný refrén i Malá Žužu u „Žluťáka“

Pardubice – Silný refrén, Horí ti maštal nebo Malá Žužu. Tyto písně jistojistě zaznějí na koncertě slovenské punkrockové kapely Horkýže slíže, jenž se koná v sobotu v pardubickém hudebním klubu Žlutý pes na Cihelně.

2.2.2018

Dobročinné projekty budou mezi sebou soupeřit o peníze

Pardubice – Sedmý ročník dobročinné Burzy filantropie, kde neziskovky prezentují své projekty a firmy, zástupci kraje a měst je mohou podpořit penězi či materiálními dary, byl odstartován.

2.2.2018

Výtěžek plesu půjde na hospicovou péči

Pardubice – Na Zámku Pardubice se v sobotu od 19 hodin koná 3. zámecký vinařský ples.

2.2.2018

Kraj podpoří ekovýchovu pro školáky

Pardubice – Pardubický kraj podpoří pardubické Ekocentrum Paleta, které pořádá ekovýchovné programy pro žáky a studenty, dotacemi v celkové hodnotě přes 900 tisíc korun. Rozhodli o tom krajští radní.

1.2.2018

OBRAZEM: U Břehů pátrali po zmizelém muži

Břehy - Policisté pročesávali lesy u Přelouče kvůli zmizelému muži. 

1.2.2018

Školáci už mají pololetní vysvědčení doma

Pardubice - Školáci včera dostali pololetní vysvědčení. Listina, na které je zachycen školní prospěch, neznamená tentokrát dva měsíce prázdnin, i tak ale většinou potěší, zejména, jsou-li na ní samé biče. 

1.2.2018

Statistici mají nelehký úkol zjistit příjmy domácností

Pardubice – Nelehký úkol před sebou mají tazatelé Českého statistického úřadu (ČSÚ). Při šetření životních podmínek a příjmů musí v Pardubickém kraji osobně navštívit 558 domácností.

1.2.2018

Španělský velvyslanec na „Benešovce“ i v kuchyni

Pardubice - Město Pardubice vůbec poprvé navštívil velvyslanec Španělského království Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín. Neobvyklou návštěvu jako první přivítali na Základní škole Benešovo náměstí, kde se pořádal Den španělské kuchyně. 

1.2.2018

Seriál Deníku Jak jsme žili v Československu: Dašice

Dašice – V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa.  K oslavám se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu. V dalším dílu seriálu nás nechá do své minulosti nahlédnout město Dašice, které v letošním roce slaví 700 let od první písemné zmínky.

1.2.2018

Klicperovo divadlo přiveze do Holic tragikomedii Kočičí hra

Holice – Hradecké Klicperovo divadlo v pátek přiveze do holického kulturního domu tragikomedii Kočičí hra.

31.1.2018

Letištní terminál odbavil první cestující

Pardubice – Už ne provizorní, ale plnohodnotný terminál od úterý odbavuje cestující pardubického letiště. První cestující, kteří terminálem Jana Kašpara prošli, si jej chválí.

31.1.2018

O pololetních prázdninách třeba za koňmi

Pardubice – V pátek školní děti čekají pololetní prázdniny. Trvají sice pouhý den, ale přidáme-li k tomu ještě dva dni víkendové, jsou z toho tři dni volna. A během nich se konají zajímavé akce.

31.1.2018

Půl milionu korun pro dobrovolné hasiče

Pardubice – Půl milionu korun na činnost, práci s mládeží a na pořádání soutěží v požárním sportu dostane letos od Pardubického kraje krajské Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

31.1.2018

Univerzitu Pardubice povede rektor Jiří Málek

Pardubice – Univerzita Pardubice má nového rektora. Dnešním dnem nahradí ve funkci Miroslava Ludwiga, který zůstává prorektorem pro vnitřní záležitosti. Prof. Ing. Jiřího Málka, DrSc. zvolil za kandidáta na funkci rektora univerzity v říjnu loňského roku Akademický senát Univerzity Pardubice.

31.1.2018

Školu Svítání opět podpoří Foxconn

Pardubice – Pardubický Foxconn se domluvil na pokračování dlouhodobé spolupráce s pardubickou Základní školou a Praktickou školou Svítání i pro letošní rok.

31.1.2018

Prezidentskou volbu provázely dezinformace na sociálních sítích

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Právě skončená prezidentská volba přinesla nejen zjitřenou kampaň, ale rovněž dramatický nárůst dezinformací šířících se na sociálních sítích.

30.1.2018

Policie pošle na silnice dva nenápadné superby s radarem

Pardubice – Na silnice v Pardubickém kraji zamíří dva nové policejní automobily. O tom, že jsou policejní se ale většinou dozvíte až při bližším setkání. Vozidla jsou totiž určena pro skrytý dohled nad provozem a od normálního provedení se liší jen v detailech.

30.1.2018

Populární kapely zahrají pro dobrou věc

Pardubice – Koncerty kapel Vypsaná fiXa, Poletíme? a The Chancers i akustické vystoupení Honzy Křížka z bývalé skupiny Blue Effect. To vše nabídne benefiční festival Animalfest, jenž se uskuteční ve čtvrtek 1. února od 19 hodin v pardubickém ABC Klubu.

29.1.2018

Komedií roku je Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾

Pardubice - Slavnostním Galavečerem smíchu v pondělí ve Východočeském divadle Pardubice vyvrcholila přehlídka nejlepších divadelních komedií z celé republiky Grand Festival smíchu.

29.1.2018

Budou pracovat s dětmi z rizikového prostředí

Pardubický kraj – Projekt zařazený do programů na prevenci kriminality Ministerstva vnitra se bude zabývat dětmi ohroženými rizikovým způsobem života.

29.1.2018

Rvačka na mysliveckém plese

Lázně Bohdaneč - I když šlo o myslivecký bál, spor nebyl o to, zda se šípkovou omáčkou, nebo se zelím.

29.1.2018

Projeli jsme trolejbusem novou trať na Zámeček

Pardubice - Trolejbusy s cestujícími na linkách 2 a 27 vyjedou po nové trati k Zámečku až 4. března, spolupracovník Deníku s fotografem se již trolejbusem od točny v Pardubičkách na točnu u Zámečku projeli. Přinášíme krátkou reportáž z exkluzivní „novinářské jízdy“.

29.1.2018

Ples médií a filantropie přinesl třicet tisíc na dobročinné účely

Pardubice – Třicet tisíc korun, které budou použity na dobročinné účely, se podařilo získat během sedmého ročníku Plesu médií a filantropie, který se uskutečnil o víkendu v pardubickém ABC klubu. 

29.1.2018

Zeman svůj přístup nezmění

GLOSA/ Současný prezident Miloš Zeman dokázal před druhým kolem mobilizovat své voliče a získal dokonce vyšší počet hlasů než před pěti lety. Není ovšem pravda, že by jeho soupeře Jiřího Drahoše volila pouze Praha. Drahoš vyhrál ve většině krajských měst včetně Pardubic, v kraji dokázal ovládnout také okres Ústí nad Orlicí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT