Na Pernštýnském náměstí v Pardubicích již září patnáctimetrový vánoční strom. „Vánoční strom na Pernštýnské náměstí dodáváme pravidelně. Je to dar služeb města Pardubic Pardubicím a občanům. Dělá nám velkou radost, že když se ozdobí, tak těší všechny obyvatele během adventu,“ řekla Klára Sýkorová, mluvčí Služeb města Pardubic.

Historické centrum města zaplnily stánky s vánočními dekoracemi a prodejem občerstvení. Lidé si tak mohli zakoupit například něco ze zdejších specialit, kde nechyběl ani horký čaj, punč, svařák či voňavý trdelník.

Zastupitelé rozhodli o nové podobě mostu kapitána Bartoše
Město rozhodlo. Podívejte se, jak bude vypadat nový most kapitána Bartoše

Návštěvníci s napětím očekávali vyhlášení jména pro vánoční strom. Tohoto úkolu se ujal primátor Pardubic Jan Nadrchal, který oznámil jasného vítěze, kterého si zvolili právě sami Pardubáci, a to jméno Vilém, jež se váže také k historii města Pardubic.

„Jsem moc rád, byť to bylo velmi napínavé, tak nakonec Pardubáci zvolili jméno Vilém,“ řekl primátor Pardubic Jan Nadrchal.
Pak už se jen netrpělivě odpočítávalo. Trojité zazvonění odstartovalo očekávané rozsvícení vánočního stromu.

Zdroj: Michal Žampach

„Je nádherný a moc se nám se synem líbí, nestihli jsme bohužel rozsvícení, ale přišli jsme alespoň, abychom ho viděli,“ řekla jedna z návštěvnic. O nezapomenutelný zážitek se postaral také koncert Josefa Vágnera, jenž svým zpěvem navodil pravou vánoční atmosféru.

Vánoční poutákZdroj: Redakce