Město nyní povolilo výjezd z obchoďáku do centra i směrem ke kruhovému objezdu a do ulice nábřeží Závodu míru.

Nová pravidla začala platit i pro výjezd z obchoďáku, a hned na sebe strhla vlnu kritiky.

Novinka u Afi se podle Pardubáků moc neosvědčila. Řidiči kritizovali dlouhé fronty na výjezdu z parkoviště i to, že nesmí odbočit rovnou na sídliště Závodu míru. Radnice po 15 dnech rozhodla, že dopravní opatření znovu upraví.

Město nyní povolilo výjezd z obchoďáku do centra i směrem ke kruhovému objezdu a do ulice nábřeží Závodu míru.

Jednu z nejfrekventovanějších pardubických křižovatek čeká novinka. Od křižovatek Hradecké ulice a Sukovy třídy až po vjezd do podzemního parkoviště Paláce Pardubice silničáři postaví mantinel.
Konec ucpané křižovatky u zimáku? Radnice reaguje na kolony a umístí tam zábrany

„Po provedené změně přechodné úpravy a instalaci dopravního značení vyplynula skutečnost, že je třeba odlehčit vzduté dopravě vznikající při vyjíždění vozidel z obchodního centra Atrium Palace. Proto byl podán návrh na změnu stávající přechodné úpravy spočívající v možnosti odbočení vyjíždějících vozidel doleva směrem k sídlišti nábřeží Závodu míru,“ uvedl pardubický odbor dopravy.

Takhle to na místě vypadalo krátce po startu opatření:

Zdroj: Čížková Nikola

Radnice tak rozhodla, že silničáři mantinely znovu upraví. Řidiči aktuálně mohou vyjet z podzemního parkoviště a nemusí jet přes Masarykovo náměstí.

„Odbor dopravy na základě jednání s manažery Paláce Pardubice stanovil úpravu dopravního značení tak, aby umožnil výjezd z obchodního centra také směrem na nábřeží Závodu Míru. Klíčová zůstává průjezdnost křižovatky u arény,“ sdělil náměstek primátora zodpovědný za dopravu Jan Hrabal.

Služby města zábrany částečně rozebraly hned v úterý 21. listopadu.

Jedna z nejfrekventovanějších pardubických křižovatek má novinku. Od křižovatek Hradecké ulice a Sukovy třídy až po vjezd do podzemního parkoviště Paláce Pardubice je mantinel.
Mantinel na vytížené křižovatce změnil pravidla. Nový směr některé řidiče zmátl

Podle radnice se jedná o důležitý krok směřující ke zlepšení plynulosti dopravy.

„Tato opatření jsou součástí našeho trvalého úsilí o zlepšení dopravní infrastruktury a bezpečnosti v našem městě. Věříme, že tyto kroky přispějí k usnadnění každodenního života obyvatel a návštěvníků města,“ dodal Hrabal.