„Ekologičtí aktivisté navrtali chladicí věž téměř stokrát, škody mohou po dalším průzkumu stavu věže ještě výrazně vzrůst," sdělila mluvčí společnosti Severní energetická Gabriela Sáričková Benešová.

Greenpeace odhad škod zpochybňují. Dříve prý Severní energetická uvedla, že škody mohou dosáhnout i několika milionů, v případě poškození pláště chladicí věže i desítky milionů.

„Evidentně došlo například k narušení speciálního nátěru, který chrání chladicí věž před povětrnostními vlivy. Škody jsou o to závažnější, že před dvěma roky prošla věž kompletní rekonstrukcí za 13,5 milionu korun," podotkla mluvčí.

Velkou část z dosud odhadnutých škod tvoří náklady na stavebně technický průzkum věže, který sám 
o sobě vyjde na stovky tisíc korun. „Zbytek jsou předpokládané minimální náklady na vlastní opravu věže, manipulaci s pronajatou plošinou a související montáže, demontáže a revize," prohlásil generální ředitel elektrárny Luboš Pavlas.

„Je těžké se vyznat v tom, jakou škodu jsme podle Severní energetické způsobili. Jeden den je to 100 tisíc korun, další den už desítky milionů a nyní jsme zase řádově u statisíců. Doufáme, že se Severní energetická nakonec dostane k nějakým reálnějším číslům," vyjádřil se mluvčí Greenpeace Lukáš Hrábek. Organizace Severní energetické nabízí, že všechny škody na chladicí věži odstraní a opraví sama nebo na své náklady objedná certifikovanou firmu. „Předpokládáme, že nás to bude stát setinu ceny, kterou Severní energetická zmiňuje," dodal Lukáš Hrábek.