Petice, tiskové konference, zdlouhavá jednání, kalendář s akty… To všechno jsou prostředky, které už byly v boji proti revitalizaci Tyršových sadů použity. V úterý ale čeká Pardubice také demonstrace. A to přímo na Pernštýnském náměstí před radnicí v době zasedání pardubických zastupitelů.

Demonstraci na podporu svých požadavků svolala na 16. hodinu občanská sdružení bojující proti vítěznému projektu na revitalizaci parku.
A jaké tedy budou požadavky demonstrujících? „Zaslali jsme všem zastupitelům města dopis, ve kterém je vyzýváme, aby se začali odpovědně zabývat ekonomickými aspekty schváleného projektu.  Podle našeho rozboru hrozí městu určité riziko, že by projekt revitalizace nemusel nakonec získat evropskou dotaci, která je pro jeho realizaci nezbytná, eventuálně by taková dotace mohla být později  kontrolními orgány odebrána nebo významně zkrácena," uvedl Miroslav Seiner, předseda Občanského sdružení Chráníme stromy.

Argumentem pro takové krácení by mohla podle této analýzy být nedostatečná pozornost věnovaná v projektu  kritériím nákladové přiměřenosti a environmentálním kritériím.

S vedením města se ale demonstranti patrně před radnicí nesetkají. Od 14 hodin se totiž koná jednání pardubického zastupitelstva, které však revitalizaci Tyršových sadů mít na programu nebude. Pokud ovšem některý zastupitelský klub nenavrhne zařazení Tyršových sadů na program jednání.

„Předpokládám, že termín demonstrace byl zvolen schválně, aby mohli být osloveni zastupitelé. Já se ale akce  nebudu moci zúčastnit, předkládám zítra hodně bodů," pravil náměstek pardubické primátorky František Brendl.

Lukáš Dubský