V osm hodin ráno už bylo na pardubickém letišti, kde meteorologové teploty měří a které je zahaleno inverzní mlhou, stále ještě - 20,8 stuipně Celsia.

Na královéhradecké observatoři východočeských meteorologů na Novém Hradci bylo naproti tomu jen -14,5 stupňů a 20 kilometrů od Pardubic, na Seči v Železných horách, jen -9,5.

A na Labské boudě na hřebenech Krkonoš teploměr už od včerejška osciluje kolem nuly. V pondělí v osm ráno zde naměřili aktuálně -1,2 stupně.

V noci ze soboty na neděli bylo v Pardubicích také nejmíň z zelého kraje, minumum zde zaznamenali -16,1 stupně. Nejnižší přízemní teplota, měřená v pěti centimetrech nad zemí, pak byla -17,6 stupně.

V noci z pátku na sobotu bylo zhruba o dva stupně chladněji, největší mráz pak byl počátkem týdne, kdy mráz v Pardubicích (jako na jediném místě východních Čech, nepočítaje Broumovsko) přesáhl dvacítku i dva metry nad zemí, kde se teploty klasicky měří.

Pardubice jsou v rámci východních Čech výjimečně chladné. V noci na neděli mrazy téměř nikde nepřesáhly ani „desítku“. Výjimkou byla jen královéhradecká observatoř na Novém Hradci (-10,5 stupně), Deštné v Orlických horách (-12 stupňů) a Pec pod Sněžkou v Krkonoších (-11,7 stupně).

Na hřebenech hor se ale bylo i přes noc mnohem tepleji. Na Labské boudě teploměr v noci neklesl pod -4 stupně a již kolem deváté hodiny dopoledne vyšplhala teploty nad nulu, po desáté hodině zde byly již čtyři stupně nad nulou. Pardubické letiště naproti tomu hlásí stále 11 stupňů pod nulou (ve 12.10 hodin)