Provoz pardubického akvaparku a splátky za jeho přestavbu zatíží v příštím roce rozpočet města sedmapadesáti miliony korun. Vedle mandatorních výdajů a výdajů na investice je to jedna z největších položek rozpočtu.
„Město bude akvapark, jehož přestavba vyšla na více než půl miliardy korun, splácet do roku 2025," uvedla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice).

Dvanáct milionů plus splátky

Náklady na provozování areálu činí pro příští rok dvanáct milionů korun, dalším výdajem jsou ovšem splátky. Město ještě před letošním otevřením areálu počítalo s tím, že bude na provoz akvaparku doplácet. Rekonstrukce plaveckého areálu a jeho přestavba na moderní akvacentrum stála podle informací města 544 milionů korun bez DPH.
Součástí nového areálu je padesátimetrový bazén, hojně využívaný veřejností, školami i sportovními kluby. Návštěvníkům slouží také wellness zóna a akvapark. Kromě bazénů, letní pláže a vířivek a dalších vodních atrakcí je součástí akvaparku fitness centrum.

Rozpočet? Žádný velký optimismus!

Město nyní připravuje rozpočet pro příští rok. Kromě vysokého výdaje za provoz akvaparku se Pardubice připravují i na to, že přijdou o osm milionů korun kvůli snížení daně z nemovitosti. Klesnou také příjmy z prodeje městských bytů z letošních 120 milionů na 15 milionů korun. Dá se proto očekávat, že město sestaví konzervativní rozpočet.  (zr, čtk)