Loni to sice ještě nevyšlo, ale letos už všechno klaplo a legendární soubor Alexandrovci konečně zamíří do města perníku!

Své umění předvede již zítra od sedmi hodin večer v pardubické ČEZ Areně! „Traduje se, že ten, kdo neslyšel a neviděl Alexandrovce, nepochopí ruskou rozervanou duši,“ říkají pořadatelé zítřejší akce.

„Slavný soubor přežil komunismus, perestrojku, divoký kapitalismus, těžká devadesátá léta, kdy ho stát chtěl rozprášit a přestat financovat, ale i dnešní putinskou éru,“ pokračují organizátoři pardubického koncertu.

„Dokázal to zřejmě proto, že ho spojují bouřlivé emoce, které dovedou svým charakteristickým způsobem vyjádřit snad jedině Rusové, s absolutním profesionalismem,“ sdělují pořadatelé zítřejší akce.

Soubor prý budev plné síle

„Alexandrovci nikdy nepoužívají playback. Své vystoupení pokaždé prožívají tak, jako kdyby mělo být úplně poslední,“ podotýkají organizátoři pardubického koncertu.

Zatímco při uplynulých vystoupeních v České republice se Alexandrovci představovali v menším složení, tentokrát by měli být v „plné palebné síle“.

Půjde o výběr toho nejlepšího

Na pódiu by se mělo vystřídat více než 120 umělců, z toho 54 zpěváků, 35 hudebníků, 16 tanečníků, 14 tanečnic a také dva dirigenti. „Alexandrovci si do Pardubic přichystali program sestavený z toho nejlepšího, co nabízí ruský folklor,“ konstatují organizátoři akce.

Akademický soubor písní a tanců Rudé armády dostal název podle skladatele a dirigenta Alexandra Vasiljeviče Alexandrova, který ho vedl v letech 1928 až 1946.

Soubor, jenž obdržel mnoho prestižních mezinárodních cen, znají hudební fanoušci na celém světě. Za bezmála osmdesát let své existence vystoupil již téměř ve stovce zemí.

Velký úspěch sklidilo představení kompletního hudebního a tanečního souboru Alexandrovci v Praze, které se uskutečnilo v září loňského roku v Sazka Aréně. Ve zcela zaplněné hale tehdy aplaudovalo přes dvanáct tisíc spokojených diváků.